Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak

Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak
Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Czy w Twojej organizacji kwestia cyberbezpieczeństwa jest istotnym zagadnieniem, poruszanym na comiesięcznych spotkaniach pionu liderów? Czy Twój szef zwraca uwagę na fakt zapewnienia bezpieczeństwa danym firmy? Jeśli nie, to warto zachęcić liderów do lektury książki „Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak” Jakuba Bojanowskiego zanim będzie za późno.

Cyberbezpieczeństwo potrzebne od zaraz!

Obecnie cyberataki nie są już powstrzymywane przez oprogramowanie antywirusowe ani zapory sieciowe. Dawno już minęły czasy, gdy dobry antywirus chronił dane służbowe i prywatne. Ryzyko cyberataków stale rośnie, a dla firm i instytucji nie jest to już kwestia „czy” to się stanie, a raczej „kiedy”. Dane są cenniejsze niż zasoby finansowe firmy. Dlatego cyberbezpieczeństwo ma tak duże znaczenie.

Jakub Bojanowski – autor „Zdążyć przed hakerem” napisał książkę o rzeczach ścisłych i nieprzyjaznych człowiekowi w sposób przejrzysty i prosty. Niezależnie od tego czy chodzi o klasyfikację informacji, handel elektronicznych czy kwestie e-pieniądza. Jakub Bojanowski nie tylko uczy ale i zachęca do refleksji nad każdym z zagadnień.

Ciekawie wygląda chociażby jego krytyczne spojrzenie na kwestie ISO 27000. Według osób odpowiedzialnych, to seria najlepszych praktyk pomagających organizacjom w poprawie bezpieczeństwa informacji. Czy rzeczywiście? Warto przeczytać podrozdział Jakuba Bojanowskiego, gdzie zajmuje się on właśnie tą kwestią.

Jak reagować na cyberataki?

Jakub Bojanowski w książce „Zdążyć przed hakerem” opisuje nie tylko potencjalne przyczyny cyberaataków ale również daje receptę, w jaki sposób zachować się kiedy już staniemy się ofiarami takiej sytuacji. Oczywiście, aby uniknąć tego typu zdarzeń warto przeczytać książkę Jakuba oraz rozbudować dział odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo jeszcze zanim nastąpi taki atak. Skutki mogą być opłakane.

Czy Twoje dane osobowe są bezpieczne?

Oczywiście nie samą pracą człowiek żyje. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, ile razy w internecie podawałeś numer swojej karty kredytowej? Czy pamiętasz, gdzie to robiłeś i czy być może nadal pobierane są opłaty za usługi, z  których dawno już nie korzystasz? Jakub Bojanowski skutecznie otwiera oczy na kwestie związane z naszą obecnością w sieci. Ochrona danych osobowych czy problematyka „prawdy” w internecie (kto pisze do nas z drugiej strony) wydaje się wiedzą obowiązkową w świecie pełnym niepewności.

Wywiad z Jakubem Bojanowskim

Naukowcy odkryli, że na podstawie zaledwie 10 polubień mogliby poznać Cię lepiej niż Twoi koledzy i koleżanki z pracy. Na podstawie 70 polubień na Facebooku mogli poznać Cię lepiej niż Twoi przyjaciele i znajomi. Na domiar złego: na podstawie zaledwie 300 polubień mogą poznać Cię lepiej niż Twoja żona bądź mąż. 

Na ponad 400 stronach książki Jakuba Bojanowskiego znajdziesz informacje, które pomogą Ci odpowiednio zarządzać zarówno kwestią cyberbezpieczeństwa w firmie jak i w swoim życiu prywatnym. Ta książka, szczególnie teraz jest bardzo ważna. Dlaczego? O swoje cyberbezpieczeństwo możesz zadbać sam, bez patrzenia na władze krajowe czy samorządowe. A mieć na coś wpływ samemu to sprawa bardzo istotna w niepewnych czasach.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zdążyć przed hakerem. Jak przygotować firmę na cyberatak

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej