, , ,

Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach

Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 2

Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek. Zmieniają się modele biznesowe, pojawiają się nowe kanały dystrybucji, a konsumenci zmieniają swoje zachowania praktycznie z dnia na dzień. Bez względu na to, jaką branżę reprezentujesz – musisz się do tego dostosować. Teraz! Zaraz!

W jaki sposób przetrwać ciągłe zmiany?

Nic dziwnego, że w niepewnych czasach, przy spowolnieniu gospodarczym i konkurencji ze strony sprzedawców internetowych, wiele osób, zarządzających zespołami różnej wielkości poza siecią, zadaje sobie podstawowe pytanie: Jak możemy przetrwać te zmiany? „Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach” to książka, w której znajdziesz odpowiedź na to oraz inne pytania, dotyczące tak szybko następujących zmian.

Autorzy książki „Mit transformacji” słusznie podkreślają, że nigdy wcześniej nie przechodziliśmy przez coś takiego. W ostatniej dekadzie pojawiły się nowe technologie i modele biznesowe, globalizacja i cyfrowa transformacja wielu branż. Te gwałtowne zmiany spowodowały załamanie się całych sektorów gospodarki i sprawiły, że wielu zastanawiało się: Dokąd zaprowadzi nas przyszłość? Czy można ją przewidywać?

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. „Mit transformacji” prawdopodobnie jako pierwsza książka prezentuje analizę gospodarczych (i nie tylko) skutków pandemii. Zamknięcie pracowników i ich dzieci w domach, spowodowało potrzebę transformacji wielu organizacji, które musiały kreować zupełnie nowe rozwiązania – ponieważ w „starych” podręcznikach nikt nie przewidział takiej sytuacji. Wiele firm zamknęło się, ogłosiło upadłość. Inne musiały zaś zmienić profil swojej działalności.

Czym jest nowa – stara normalność?

Ale czy to naprawdę nowe problemy, czy też nowa normalność? Są ludzie – w tym autorzy „Mitu transformacji” – zadający sobie pytanie, czy zmiana, której jesteśmy świadkami, jest naprawdę powodem do niepokoju? A może dzieje się tak od niepamiętnych czasów?

Koncepcje zawarte w tej książce mogą być używane w praktyce przez liderów firm z różnych branż. Świat biznesu znajduje się w stanie transformacji, z mediami internetowymi i cyfrowymi, nowymi oczekiwaniami klientów, globalną konkurencją i szybciej zmieniającymi się technologiami. Na co postawić? Czy cyfrowa rewolucja – e-commerce, social media nadal są na pierwszym miejscu? Autorzy książki „Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach” radzą przyjrzeć się technologiom chmury oraz danym, dzięki którym można „przewidywania” i „scenariusze” odłożyć na półkę. Przykładem może być branża Facility Management, w której dane zbierane w chmurze i przetwarzane przez AI, pozwalają na znaczące oszczędności w dziedzinie zużywanej energii czy czasu pracy.

Dane pozwolą dostosować nowe modele pracy – hybrydowej i zdalnej – do potrzeb firmy i pracownika. W tym wypadku również wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala na szybkie reagowanie na problemy z przesyłaniem informacji oraz efektywnością pracowników, którymi należy mądrze zarządzać. Nawet w tych nowych i nie do końca ukształtowanych formułach.

Często słyszymy, że niektóre firmy przeżywają moment „transformacji”, ale co to właściwie oznacza? Czy wszystkie firmy przechodzą transformację w tym samym czasie? Termin „transformacyjny” często pojawia się w prasie branżowej. Jest kojarzony ze wszystkim, od nowych i skutecznych diet poprzez rewolucje polityczne i rozwój znanych marek.  Książka jest pełna anegdot, historii i przykładów, które wyjaśniają te wyzwania i komplikacje. Chociaż „Mit transformacji” jest świetną lekturą dla każdego, kto chce zrozumieć tajniki zmian, wierzę, że będzie szczególnie przydatna dla liderów, których pola działania są ekstremalnie szybko przekształcane przez technologie cyfrowe.

Książka od profesora transformacji

Omawiając książkę „Mit transformacji” nie sposób nie wspomnieć o jej kluczowym autorze. Gerald C. Kane nazwany jest „Profesorem Transformacji”. Przeprowadził tysiące warsztatów i seminariów dla ludzi zarządzających zespołami z różnych branż. Cytowany i opisywany w setkach artykułów i wywiadów czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych liderów myśli transformacyjnej we współczesnym świecie.

Gerald ma wyjątkową i fascynującą historię. To naprawdę fascynujący człowiek, który wbrew wszelkim przeciwnościom, z wizją i marzeniem, osiągnął niezwykły sukces w życiu osobistym i zawodowym.

Zamiast skupiać się na zewnętrznych siłach, które zmieniają nasze życie i świat biznesu, skupia się na wewnętrznych elementach, które składają się na każdego z nas i nasze firmy. Nazywa to „transformacją wewnętrzną” i wierzy, że zmiana, której doświadczamy, jest wynikiem tej wewnętrznej transformacji.

Czy koniec jest już bliski?

Pandemia była tylko „preludium” do tego, co dzieje się teraz na świecie. Wojna Rosji z Ukrainą, która oprócz ogromu zniszczeń i emigracji, spowodowała kolejne zmiany na gospodarczej mapie świata, pokazuje, że zamiast skupiać się na przewidywaniach przyszłości, warto zainwestować w dobry model zarządzania.

Co możesz zmienić w Twojej organizacji? Jakich umiejętności brakuje Tobie do tej skutecznej transformacji? Książkę „Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach” powinieneś zamówić już wczoraj!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Mit transformacji. Jak odnosić sukces w trudnych czasach

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej