Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców

Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców
Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Marcus Sheridan jest specjalistą ds. marketingu internetowego oraz cenionym mówcą. Na podstawie własnych doświadczeń napisał „Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców”. Przeanalizujmy tą książkę. 

TAYA i Wielka piątka 

Sheridan dzieli się anegdotami z pracy w River Pools and Spas i historiami innych organizacji, które dzięki TAYA (They Ask, You Answer) osiągnęły sukces. TAYA to filozofia prowadzenia biznesu i obsesja na temat tego, co myśli klient. Jeśli naprawdę zależy nam na rozkręceniu firmy, powinniśmy założyć świetnie działającą witrynę internetową z tekstami i materiałami audio oraz video poruszającymi Wielką piątkę zagadnień, czyli: 

  1. Ceny i koszty;
  2. Problem – potencjalne komplikacje wynikające ze zdecydowania się na dany produkt;
  3. Porównania i zestawienia – co jest najgorsze, co najlepsze, a co pomiędzy;
  4. Recenzje – przyczynią do dobrania produktu dopasowanego do potrzeb; 
  5. pod żadnym pozorem nie wolno również pominąć
  6. Najlepszych w swojej klasie.

Trójkąt wpływu oraz korzyści z TAYA

Biznesowy trójkąt wpływu składa się z trzech segmentów:

  1. Konkurencji – determinuje ona to o czym chcemy bądź nie chcemy mówić w Internecie;
  2. Niedopasowanych klientów – wystrzegajmy się ich;
  3. Klientów – pokładają w nas zaufanie i dają pieniądze. 

TAYA wspiera w zyskaniu wiernych klientów i w zdobyciu popularności – tworzenie treści zgodnych z TAYA mobilizuje do zrozumienia myślenia nabywcy i do dbałości o content. Materiały napisane w tym duchu wyedukują klienta, co usprawni zawarcie transakcji.

Marcus Sheridan dotyka istoty inbound marketingu – stawania się nauczycielem, przewodnikiem, latarnią morską dla swoich klientów. (…) Świat się zmienił i ludzie dziś odmiennie robią zakupy, odrzucając to, co było wcześniej. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zadać odpowiednie pytania. (…) Skoncentruj się na lękach, pragnieniach, obawach i zmartwieniach twoich klientów. „Co chce wiedzieć klient?” to przede wszystkim swoista filozofia biznesu. Sposób podejścia do strategii komunikacji, która oparta jest na otwartości, argumentacji i szczerości. 

Jacek Kotarbiński – ekonomista, marketer, rynkolog, kotarbinski.com

TAYA w teamie i rola video

Czy realizowanie contentu TAYA lepiej powierzyć agencji, czy własnemu teamowi? Autor sugeruje drugą opcję i radzi, by po wprowadzeniu tej strategii zorganizować warsztaty wyjaśniające reguły TAYA. Zachęcimy pracowników do generowania kreatywnych treści poprzez celebrowanie kamieni milowych, wspólne ustalanie celów zespołowych i dopingowanie do dzielenia się triumfami. Dobrze byłoby też wyłonić content menedżera. Aby TAYA zadziałało, wszystkie strony muszą się zaangażować i pojąć, że pełnowartościowy content obejmuje tekst, audio oraz video. 

Sheridan uznaje video za ostateczny wyraz filozofii TAYA. Szacuje, że niebawem materiały video będą stanowić aż 82% aktywności konsumenckiej w Internecie i prezentuje typy video, które podnoszą sprzedaż. 

Profesjonalna witryna a przyszłość marketingu

Cechy profesjonalnej witryny internetowej? Klarowny projekt i przekaz, szybkość, edukacja klasy premium, równowaga między tekstem a obrazem, interaktywne narzędzia do samodzielnej konfiguracji oraz opinie klientów. Warto dopasować komunikację biznesową do parametrów marketingu konwersacyjnego, tak by klient mógł rozmawiać z firmą na różnych kanałach w czasie rzeczywistym, używając np. chatów czy chatbotów. 

TAYA w biznesie 

Książka „Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców” inspiruje i udowadnia skuteczność filozofii TAYA. Przywołanie przez Marcusa Sheridana firm, które dzięki jej zastosowaniu stały się liderami w swojej branży, zwiększa wiarygodność publikacji.  

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Co chce wiedzieć klient? Jak tworzyć treści w inbound marketingu i sprzedaży odpowiadające na pytania odbiorców

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej