Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach

Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

W dzisiejszych czasach, gdy większość naszej codziennej aktywności toczy się w sieci, cyberbezpieczeństwo stało się kwestią kluczową. Wszyscy mamy świadomość, że w sieci czają się różne zagrożenia, takie jak przestępcy, wirusy, ataki hakerskie, czy phishing. Właśnie dlatego ochrona naszych prywatnych danych w sieci jest niezwykle ważna. Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach pozwoli na radzenie sobie z tym tematem. 

Czym jest cybersecurity?

Zanim przejdziemy do opisu książki, warto przypomnieć sobie, czym jest cybersecurity. To inaczej cyberbezpieczeństwo, czyli dziedzina zajmująca się ochroną systemów informatycznych oraz danych przetwarzanych w sieci przed zagrożeniami związanymi z działalnością cyberprzestępców. W dzisiejszych czasach, gdy większość naszych danych osobistych, finansowych, medycznych czy handlowych jest przetwarzana i przechowywana w sieci, cyberbezpieczeństwo stało się kwestią kluczową.

Cybersecurity od innej strony

Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach to bardzo wartościowa książka, która prezentuje zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Po lekturze można zrozumieć kwestię naszej obecności w sieci  oraz potrzeby zgłębiania tej wiedzy. 

Książka skupia się na różnych zagadnieniach związanych z cyberbezpieczeństwem. Wojciech Ciemski w jasny i przejrzysty sposób wyjaśniają, czym jest cybersecurity oraz dlaczego jest ono takie ważne. Opisuje również różne rodzaje zagrożeń, jakie czyhają w sieci oraz sposoby, jakie można zastosować, aby je zminimalizować. Segregacja informacji w niej zawartych jest bardzo solidnie przemyślana i czytelnik ma punkt zaczepny dotyczący tego, z czym powinien się zapoznać.

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o cybersecurity, ale boisz się zapytać

Książka zawiera liczne praktyczne porady i sugestie, które czytelnik może zastosować w praktyce, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci. Autor unika zbyt obszernego rozwinięcia, co jest jej ogromnym atutem. Sposób prezentacji wybranych zagadnień jest  przejrzysty, co sprawia, że Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach jest łatwa do zrozumienia, nawet dla osób bez specjalistycznej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Dla kogo jest książka Wojciecha Ciemskiego?

Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach to publikacja obowiązkowa dla osób wkraczających lub chcących wkroczyć w świat cyberbezpieczeństwa. Jest to doskonała baza wiedzy dla początkujących, a jednocześnie stanowi przypomnienie dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Gorąco polecam tę książkę każdemu, kto chce lepiej zrozumieć zagrożenia związane z funkcjonowaniem w sieci oraz poznać sposoby, jakie można zastosować, aby je zminimalizować. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Cybersecurity w pytaniach i odpowiedziach

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej