Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard

Książka Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard Michała Matysa pokazuje nam kim byli i kim są polskie grube ryby. Geniuszami biznesu czy członkami mrocznego układu? Jak zarobili przysłowiowy „pierwszy milion”, a na czym następne? Jak pieniądze zmieniły ich obyczaje? W jaki sposób prowadzone przez nich biznesy mieszają się z polityką? Czy do stania się grubą rybą niezbędne są kontakty z politykami, czy wprost przeciwnie, należy ich unikać? Dlaczego od wizji ważniejsza jest skuteczność? Czy zawsze można się podnieść z biznesowego upadku? Czy u nas da się w ogóle zrealizować amerykańskie sen?

W książce znajdziemy opowieść o takich osobach, jak Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow, Leszek Czarnecki, Ryszard Krauze, Adam Góral, Aleksander Gudzowaty, Janusz Szlanta, Roman Kluska oraz Gromosław Czempiński.

Pełna faktów i anegdot książka Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard to opowieść o dziesięciu rekinach polskiego biznesu, która pokazuje, jak zmieniała się nasza gospodarka, układając się w pasjonujący, barwny portret Polski ostatniego trzydziestolecia: od końca PRL-u, przez transformację, po współczesność. W kalejdoskop realiów, znaczony sukcesami, porażkami i niezliczonymi aferami – FOZZ-u, komputeryzacji ZUS-u, prywatyzacji stoczni, Rywina, Orlenu…

Michał Matys, auror książki Grube ryby. Jak zarobili swój pierwszy miliard, z wykształcenia archeolog, z przypadku dziennikarz i autor filmów dokumentalnych. W latach 1991-2004 opisywał w „Gazecie Wyborczej” odradzanie się kapitalizmu w Polsce. Potem pisał m.in. dla miesięcznika „Profit” (dzisiejszy „Forbes”), tygodnika „Przekrój”, dzienników „Rzeczpospolita”, „Polska”, „Puls Biznesu”. W latach 2008-09 zrealizował dla TVP cykl filmów dokumentów o absurdach PRL „Zagadki tamtych lat”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.