Następna dekada

Pinterest

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Pamiętacie Georga Friedmana – autora głośnej prognozy dla świata na najbliższe 100 lat? Szef renomowanej agencji Stratfor powraca z nową książką Następna dekada.

Książką jest próbą bardzo szczegółowego przedstawienia najważniejszych problemów w polityce zagranicznej, z którymi cały świat będzie musiał się zmierzyć w ciągu najbliższej dekady. W ramach opisu sytuacji w Europie George Friedman bardzo dużo uwagi poświęca istotnej roli naszego kraju w tym rejonie świata. Uważa Polskę za lidera, a może wręcz za potencjalne mocarstwo. Co istotne, w książce Następna dekada autor nie tylko kreśli wizję przyszłości w oparciu o rzetelne analizy geopolityczne, ale również sugeruje amerykańskiej administracji konkretne posunięcia i rozwiązania. Trzeba pamiętać, że opinie tego przyjaznego Rzeczypospolitej politologa są brane pod uwagę w Białym Domu.

George Friedman – amerykański politolog, założyciel i dyrektor generalny Stratfor – cieszącej się renomą amerykańskiej agencji prognoz geopolitycznych. Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną. Pracował jako doradca amerykańskich dowódców wojskowych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie | Data wydania: wrzesień 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Następna dekada

Opinie o książce Następna dekada

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.