Następna dekada

Sprawdź, gdzie kupić

Pamiętacie Georga Friedmana – autora głośnej prognozy dla świata na najbliższe 100 lat? Szef renomowanej agencji Stratfor powraca z nową książką Następna dekada.

Książką jest próbą bardzo szczegółowego przedstawienia najważniejszych problemów w polityce zagranicznej, z którymi cały świat będzie musiał się zmierzyć w ciągu najbliższej dekady. W ramach opisu sytuacji w Europie George Friedman bardzo dużo uwagi poświęca istotnej roli naszego kraju w tym rejonie świata. Uważa Polskę za lidera, a może wręcz za potencjalne mocarstwo. Co istotne, w książce Następna dekada autor nie tylko kreśli wizję przyszłości w oparciu o rzetelne analizy geopolityczne, ale również sugeruje amerykańskiej administracji konkretne posunięcia i rozwiązania. Trzeba pamiętać, że opinie tego przyjaznego Rzeczypospolitej politologa są brane pod uwagę w Białym Domu.

George Friedman – amerykański politolog, założyciel i dyrektor generalny Stratfor – cieszącej się renomą amerykańskiej agencji prognoz geopolitycznych. Zajmuje się geopolityką i współczesną doktryną wojenną. Pracował jako doradca amerykańskich dowódców wojskowych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie | Data wydania: wrzesień 2012
Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.