Podstawy spekulacji. Ewolucja gracza giełdowego

Pinterest

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Podstawy spekulacjiKsiążka Podstawy spekulacji Tomasa Bulkowskiego to pierwsza część trzytomowego cyklu „Ewolucja gracza giełdowego”, w którym autor analizuje skuteczność najróżniejszych narzędzi oraz metod, technik i strategii giełdowych.

Jak zwykle, nie są to teoretyczne rozważania ani poparte pojedynczymi przykładami deklaracje, w które trzeba po prostu wierzyć. Każdą z prezentowanych metod Tomasa Bulkowski poddaje statystycznym testom i dopiero wtedy uznaje ją za przydatną bądź nie. Mimo zachęcającego tytułu Podstawy spekulacji nie książką przeznaczona tylko dla początkujących graczy giełdowych, choć z pewnością mogą oni z niej wiele skorzystać. Ambicją autora jest zaskoczyć, a także nauczyć czegoś inwestorów profesjonalnych.

Z badań wynika, że jedynie 4 procent graczy giełdowych zarabia więcej niż 50 000 rocznie. Naprawdę wierzysz, że znajdziesz się w tym gronie? Wielu początkujących, którzy mają za sobą kilka miesięcy poznawania rynku, odpowiada: „Tak!”. To tak, jakby ktoś ogłosił się chirurgiem po weekendowym kursie doraźnej pomocy medycznej. „Oczywiście, że mogę usunąć ci guza mózgu!”
Tak, usunąć guza to nie problem – sztuka polega na tym, by pacjent przeżył i powrócił do zdrowia.

Tomasa Bulkowski jest jednym z najbardziej znanych i cenionych ekspertów od analizy technicznej. Jest inwestorem i spekulantem na rynkach akcji z wieloletnim doświadczeniem. Autor książek dotyczących analizy technicznej, a w szczególności oceny formacji na wykresach. Teksty Bulkowskiego publikowały najważniejsze magazyny dla traderów – „Active Trader”, „Stocks”, „Futures and Options”, „The Technical Analyst”, „Traders’”, „The Trader’s Journal” oraz „Technical Analysis of Stocks & Commodities”. W Polsce ukazała się dotychczas książka „Analiza formacji na wykresach giełdowych”.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Podstawy spekulacji. Ewolucja gracza giełdowego

Opinie o książce Podstawy spekulacji. Ewolucja gracza giełdowego

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.