Skuteczne social media

Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty
Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Social media są częścią naszego życia. Nie możemy tego negować. Patrząc na to, jak rozwija się rynek mobilny, którego użytkownicy w dużej części korzystają z „dobrodziejstw” social media, wydaje się, że długo jeszcze Facebook, Instagram, Twitter i inne portale społecznościowe będą kierować naszym życiem. Jak w takim razie trafić z przekazem do odbiorców, dotrzeć do nich z kampaniami reklamowymi i zachęcić ich do działania, szczególnie wtedy, gdy konkurencja robi to samo? Odpowiedzi na te pytania stara się nam dostarczyć książka Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty.

Nowe wydanie

Książka Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty wydana została ponownie, jej drugie rozszerzone wydanie przeszło pewną korektę, dodano nowe treści, część została poprawiona. Dobrze, iż tak się stało, w social mediach kilkanaście miesięcy może bowiem przynieść wiele zmian, a co dopiero kilka lat. Dzięki temu książka jest bardziej dopasowana do obecnego rynku.

Dla kogo skuteczne social media?

Jak pisze autorka: „Ta książka jest dla Ciebie, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z mediami społecznościowymi i zastanawiasz się, jakie korzyści mogą z tego płynąć dla Twojej firmy, czy też Twoich klientów. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli social media to Twoja praca, ale wciąż nie wiesz, jak przekonująco zaprezentować Twojemu klientowi wyniki swojej pracy. Ta książka jest dla Ciebie, jeśli jesteś pasjonatem mediów społecznościowych, z uwagą śledzisz najnowsze trendy i interesujesz się przyszłością tego narzędzia komunikacji.”

Jest w tym bardzo dużo prawdy. Przede wszystkim dlatego, że początkujący, stawiający swoje pierwsze kroki w „socialach” użytkownicy znajdą tutaj wytłumaczenie podstawowych pojęć i narzędzi. Dowiedzą się, jak działać w sytuacjach kryzysowych i jak prowadzić profile w mniej lub bardziej zaawansowany sposób. Doświadczeni userzy chętnie zapoznają się z przykładami kampanii i informacjami, jak mierzyć wyniki oraz gdzie „atakować”, by osiągnąć najlepsze wskaźniki. Pasjonaci zaś przeczytać mogą o nowych pomysłach i zmianach, jakie zachodzą na rynku. Całość jest zgrabnie złożona i przedstawiona.

Krajobraz pomysłów

Bardzo dobrze w książce przedstawiony jest współczesny krajobraz social media. Dla wielu z nas kanały social to tylko Facebook, Twitter, czy też Instagram. Zapominamy o innych mediach, jakie często są pomijane, np. o blogach, forach, serwisach opinii i innych. Każdy przykład, który pojawia się w książce, ma faktyczne znaczenie dla osób działających w kanałach społecznościowych. Pojęcie social media jest bowiem bardzo obszerne i podpiąć pod nie możemy każdą stronę, portal czy też inne miejsce, które buduje community.

Stare treści?

Niestety podczas lektury książki trafiamy na informacje bardzo, ale to bardzo przeterminowane. Autorka często odwołuje się do danych z 2012, a nawet 2009 roku. Przez te lata nawet w zwykłych działaniach marketingowych zaszło wiele zmian. Trochę kłuje to w oczy, szczególnie, gdy w międzyczasie pojawiają się książki, które na nowo tworzą współczesne zagadnienia z zakresu marketingu, reklamy i PR. Definicje pozostają te same? Nie do końca – pisze o tym Kolter w Marketingu 4.0.

Niechlujność w aktualizowaniu treści jest chyba największym zarzutem wobec tej książki. Z jednej strony mamy podane „mięso” treści naprawdę wysokiej jakości, które przydadzą się w pracy każdego social media managera, a z drugiej dane, które nijak nie pasują do obecnej sytuacji. To właśnie najbardziej rzuca się w oczy podczas lektury. Gdyby autorka pokusiła się na większy research, uniknęłaby takiej sytuacji. Trochę szkoda.

Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty to książka nierówna, ale nie można powiedzieć, że zła. Duża jej część dostarczy przydatnej wiedzy, jaką chętnie wykorzystamy w działaniach reklamowych i promocyjnych. Dobrze rozpisane case study pozwala zapoznać się z kampaniami, a dzięki dodatkowym odnośnikom do stron i książek uzupełnimy niedosyt informacji.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Skuteczne social media

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Skuteczne social media

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej