,

Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu

Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

John C. Maxwell to mówca, coach i założyciel wielu organizacji, zaś Rob Hoskins, zwany „liderem liderów” jest prezydentem organizacji OneHope. Wspólnie napisali „Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu”. Zajrzyjmy do tej książki. 

Optymizm a nadzieja 

Istnieje zasadnicza różnica między optymizmem – biernym, niewymagającym odwagi przekonaniem, że będzie lepiej a nadzieją, wynikającą z nastawienia, że razem możemy sprawić, że będzie lepiej. W przeciwieństwie do optymizmu, z posiadaniem nadziei łączy się odwaga, jednak nadzieję zawsze trzeba wzbogacić o poczucie pilności. Książka „Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu” w dużej mierze składa się z portretów inspirujących, pełnych zapału ludzi. Poznajemy m.in. Bryana Jarretta, ofiarę molestowania seksualnego w dzieciństwie i twórcę Lonesome Dove Ranch, pomagającego dzieciom po traumatycznych przeżyciach, Traci Morrow, która adoptowała z mężem dwóch chłopców z Etiopiii, dowiadujemy się także o szlachetnych inicjatywach podejmowanych przez Roba Hoskinsa w ramach OneHope. 

Katalizator i kolektywna zmiana 

Katalizator zmiany to osoba wywołująca poprzez swoje działania pozytywną zmianę na świecie – należy tu wspomnieć o Normanie Borlaugu, wynalazcy specjalnej odmiany zbóż, która złagodziła problem niedożywienia m.in. w Meksyku i w Indiach. Zmiana pojawia się tylko wtedy, gdy zaczniemy coś robić oraz uświadomimy sobie, że nasza wizja znajduje się w naszych rękach. Jak podkreślają Maxwell i Hoskins, kolektywny wpływ jest niezmiernie istotny dla zmieniania świata. Współpracując kolektywnie, niczym Casey Crawford i jego zespół w firmie Movement Mortgage, wszystkie elementy funkcjonują w harmonii, ale obracają się w innych sferach. Choć autorzy rozróżniają w dalszym fragmencie szereg dróg wiodących do transformacji: 1. Wodospad; 2. Drabinę; 3. Serce; 4. Połączone dłonie; czy 5. Most;, najwięcej uwagi poświęcają 6. Stołom transformacyjnym, czyli miejscom zapewniającym ludziom bezpieczny grunt i służącym do dzielenia się dobrymi wartościami  (wzorzec – Round Table Methodology).      

Dobre wartości, Pięć D oraz moc rozmowy

Dlaczego dobre wartości są tak ważne?  Ze względu na to, że umożliwiają konstruktywną zmianę, nakazują cenić bliźnich oraz potęgują nasze indywidualne znaczenie. Dobre wartości powinny zostać obowiązkowo wpisane w Słuszną Sprawę. 

Na kolejny etap rozważań przypada notowanie wyników, odgrywające w procesie Pięć D, a zatem w 1. Odkrywaniu; 2. Planowaniu; 3. Wdrażaniu; 4. Dokumentowaniu; i w 5. Marzeniach, koronną rolę, ponieważ notowanie dodaje energii i wspiera w zidentyfikowaniu najskuteczniejszych praktyk dla przedsięwzięcia. Nie wolno też bagatelizować rozmów, bo analizują one rzeczywistość, podsuwają kreatywne pomysły, niosą nadzieję i uczą. Maxwell wraz z Hoskinsem namawiają również czytelników do skonstruowania mapy transformacji, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w książce oraz zachęcają do przecierania szlaków. 

Książka „Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu” to ciekawa, motywująca lektura i można ją polecić każdemu. 

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Opinie o książce Zmieniaj swój świat. Małe kroki, które poprowadzą do wielkich zmian w Twoim otoczeniu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.