,

Zrozumieć marketing. Skuteczne techniki pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek

Zrozumieć marketing. Skuteczne techniki pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek
Zrozumieć marketing. Skuteczne techniki pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Dziś na tapecie znalazła się książka „Zrozumieć marketing. Skuteczne sposoby pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek”. Autorami są uznani eksperci w branży marketingu – Artur Jabłoński oraz Marek Piasecki. Ich kampanie, według informacji wydawnictwa, wygenerowały łącznie 200 000 000 złotych i setki tysięcy leadów, czyli kontaktów do potencjalnych klientów. Co istotne, w tej recenzji będziemy analizować wydanie drugie książki „Zrozumieć marketing”.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Onepress i składa się z pięciu rozdziałów, w których autorzy dotykają takich zagadnień, jak grupy docelowe, zrozumienie klienta, lejki marketingowe, kampanie (w tym ask) czy komunikacja produktu.

Marketing sprowadza się do empatii i kierowania uwagą.

Artur Jabłoński, Marek Piasecki

Zrozumieć marketing

W książce znajdziesz między innymi:

  • Teorię i praktykę kształtowania persony;
  • Matrycę kryteriów decyzyjnych jako narzędzia do segmentacji klientów;
  • Cztery etapy marketingu, od świadomości marki po utrzymanie klienta;
  • Magnesy na leady;
  • Płatne i bezpłatne kampanie reklamowe (oraz jak je wykorzystać).

„Zrozumieć marketing…” jest świetnym podręcznikiem taktycznym, jeśli spojrzymy na niego przez pryzmat oczekiwań początkujących przedsiębiorców. Książka pokaże Ci, w jaki sposób zaprojektować strategię reklamową i sprzedażową w zależności od biznesu, skupiając się głównie na praktyce. Świetny dodatkiem są studia przypadku, pokazujące jak działają omawiane narzędzia na żywym organizmie. Jabłoński i Piasecki dotykają wielu tematów, od tworzenia różnego rodzaju contentu (treści) po pierwszą kampanię pay per click (PPC). Wszystko to w prostym, zrozumiałym języku.

Ograniczanie (czy też – wyjaśnianie) żargonu w trakcie prowadzenia narracji jest wręcz odświeżające. Autorzy wyraźnie stawiają na wiedzę, niż szafowanie anglojęzycznymi hasłami. Dzięki temu nawet przyzwyczajony do branżowych treści czytelnik wygodniej rozsiądzie się w fotelu, ponieważ ta książka jest po prostu dobrze napisana

Zrozumieć social media

Autorzy sporo piszą o Facebooku i Instagramie – i trudno im się dziwić, bo platformy Mety wciąż należą do czołówki social mediów na świecie. Cieszy wspomnienie o podcastach, które zdetronizowały blogosferę na Zachodzie i powoli przejmują spory kawałek tortu naszych rodzimych mediów. Na plus jest podejmowanie tematu Linkedin jako platformy idealnej na szukanie potencjalnych klientów i zleceń.

To, czego brakuje w „Zrozumieć marketing…”, to treści o innych potężnych narzędziach SM, jakie można wykorzystać w swoich kampaniach reklamowych, jak chociażby Tik Tok. Wspomniany Tik Tok czy Pinterest (którzy jest ogromnym medium dla klienta zagranicznego) zostały wspomniane zaledwie kilka razy, hasłowo, bez wyjaśnienia. Być może dowiemy się więcej z kolejnych publikacji duetu Jabłoński i Piasecki? Bardzo na to liczymy.

Kilka słów o drugim wydaniu

Już na wstępie autorzy zaznaczają, że z książki powinno się korzystać w sposób bardzo twórczy i aktywny – wręcz zachęcają do robienia notatek, zaznaczania treści etc. W związku z tym brakuje w książce faktycznych miejsc na notatki czy dodatkowego marginesu. Ćwiczenia na końcu każdego z podrozdziałów wydają się być niewystarczające, zwłaszcza dla mniej doświadczonego czytelnika.

Minusem jest też, w naszym odczuciu, finalne przygotowanie książki. Ułożenie tekstu na stronie, wybór czcionki, brak ciekawych wizualnie elementów rozczarowują i odbierają treści wiele profesjonalnego charakteru, mimo bardzo wartościowego i angażującego tekstu. Układ wydaje się być przygotowany raczej pod tekst na blogu, niż książkę. Ten element publikacji rozczarowuje tym bardziej, że jest to już drugie, poprawione i odświeżone wydanie „Zrozumieć marketing”.

Dla kogo jest ta książka?

„Zrozumieć marketing…” to książka dla małych przedsiębiorców, freelancerów i jednoosobowych działalności. Zawiera silne podstawy marketingu w internecie, zwłaszcza w social mediach. 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem, właśnie założyłeś firmę lub chcesz rozszerzyć działania o nowe medium, ta książka będzie dla ciebie. Dowiesz się, jak kreować personę lub czym są lejki marketingowe i jak działają. Osoby, które mają doświadczenie w marketingu raczej będą się nudzić, chyba że czytelnik chce jedynie uszeregować swoją wiedzę.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zrozumieć marketing. Skuteczne techniki pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zrozumieć marketing. Skuteczne techniki pozyskiwania klientów i wprowadzania produktów lub usług na rynek

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej