,

Troskliwe przywództwo. Jak być twardym i ludzkim w tym samym czasie

Troskliwe przywództwo. Jak być twardym i ludzkim w tym samym czasie
Troskliwe przywództwo. Jak być twardym i ludzkim w tym samym czasie
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 6

„Troskliwe przywództwo” to inspirująca książka, która pokazuje, jak ważne jest bycie troskliwym liderem dla sukcesu zespołu i cłaej organizacji. 

Jak sobie radzisz jako lider?

Jesteś liderem. Udało Ci się zarządzać firmą, w której przepracowałeś lata na różnych szczeblach. Osiągnąłeś szczyt. Niestety, jak to w życiu bywa, zdarzają się sytuacje, określane mianem trudnych. Należy podjąć decyzję o zwolnieniach. Komuś nie można przedłużyć umowy. Straciliście dużego klienta i nie ma pomysłu na zdobycie nowego. Co robisz? Jak odnajdujesz się w trudnych sytuacjach?

Być może zaczynasz się wyżywać na pracownikach? Obwiniać ich o wszystko? Zamykasz się w sobie i chodzisz z miną pochmurną, i zaraz wybuchniesz? 

Rasmus Hougaard oraz Jacqueline Carter proponują w swojej książce zgoła inne rozwiązanie.

Compassionate leadership kluczem dla liderów XXI wieku?

Liderstwo empatyczne to styl kierowania, który opiera się na empatii i współczuciu wobec pracowników i współpracowników. Lider empatyczny działa w oparciu o zasadę „jesteśmy w tym razem” i skupia się na budowaniu relacji opartych na zaufaniu, otwartości i wzajemnym szacunku.

Jaki, według autorów książki „Troskliwe przywództwo” jest lider empatyczny? Przede wszystkim dba o dobre relacje z pracownikami, jest dostępny dla nich i słucha ich potrzeb. Są sytuacje, w których wspiera pracowników w rozwijaniu ich kompetencji i rozwiązywaniu problemów. Dzieli się swoimi myślami i uczuciami z pracownikami, jest przejrzysty i uczciwy. Stawia na równość i różnorodność, akceptując różne opinie i podejścia. Co najważniejsze, działa zgodnie z wartościami i etyką, jest odpowiedzialny i przykłada się do swoich obowiązków.

Przyjaciel czy przywódca?

Liderstwo empatyczne jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy pracownicy oczekują od swoich przełożonych nie tylko wsparcia w realizacji zadań, ale także zrozumienia i akceptacji wobec ich potrzeb i problemów.

Szef może być przyjacielem swojego pracownika, jednak ważne jest, aby zachować odpowiednią granicę pomiędzy relacją zawodową a prywatną. Przyjaźń między szefem a pracownikiem może przynieść wiele korzyści, takich jak budowanie zaufania, wzajemnego szacunku i dobrej atmosfery w zespole, jednak istnieją także potencjalne ryzyka, takie jak trudności w utrzymaniu odpowiedniej roli i odpowiedzialności, a także konflikt interesów.

Dla kogo jest Compassionate leadership?

Compassionate leadership, czyli liderstwo empatyczne, jest stosunkowo nowym stylem kierowania, który skupia się na empatii i współczuciu wobec pracowników i współpracowników. Jednak nie oznacza to, że będzie on odpowiedni dla każdej organizacji. Wszystko zależy od kontekstu, kultury organizacyjnej i celów danej firmy. Compassionate leadership może być trudny do wdrożenia w organizacjach o silnej hierarchii, gdzie przeważające jest podejście autorytarne i brakuje elastyczności. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem pracy nad wdrożeniem compassionate leadership przeprowadzić analizę kultury organizacyjnej i celów firmy, a także określić, czy jest on odpowiedni dla danej organizacji. 

Niemniej jednak warto przeczytać „Troskliwe przywództwo”. Polecam ją szczególnie tym, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności przywódcze i poprawić efektywność swoich zespołów.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Troskliwe przywództwo. Jak być twardym i ludzkim w tym samym czasie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Troskliwe przywództwo. Jak być twardym i ludzkim w tym samym czasie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej