Zwiedzeni przez losowość

Zwiedzeni przez losowość
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książką Zwiedzeni przez losowość. Tajemnicza rola przypadku w życiu i w rynkowej grze to pierwsza, a według miłośników eseistyki Nassima Taleba także najważniejsza książka słynnego filozofa ryzyka. Na całym świecie pozycja ta sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy i przełożona została na niemal trzydzieści języków.

Zwiedzeni przez losowość. Tajemnicza rola przypadku w życiu i w rynkowej grze to błyskotliwa rozprawa, w której autor przekonuje, że życiowe sukcesy odnoszą nie tylko ludzie starannie się na nie przygotowujący, a powodzeniem w sprawach finansowych cieszą się nie tylko uzdolnieni rynkowi praktycy i najlepsi inwestorzy.

Jak udowadnia autor bywa wręcz przeciwnie! Nassim Taleb zaprasza nas do magicznego świata przypadku. Rozważa rolę ślepego trafu w życiu, meandrując od matematycznej metody Monte Carlo (wykorzystywanej do modelowania matematycznego złożonych procesów, w których trudno za pomocą podejścia analitycznego przewidzieć wynik) do koncepcji rosyjskiej ruletki.

Nassim Nicholas Taleb – amerykański inwestor, teoretyk rynku, filozof i eseista. Z pochodzenia Libańczyk. Z zamiłowania nowojorczyk. Autor słynnych książek o charakterze traktatów filozoficznych, poświęconych zagadnieniom niepewności, nieprzewidywalności, ryzyka a także roli przypadku w życiu człowieka. Jego Czarny Łabędź jest najczęściej cytowaną przez dziennikarzy finansowych i ekspertów rynkowych książek po kryzysie finansowym 2008 roku.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zwiedzeni przez losowość

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zwiedzeni przez losowość

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej