,

Biznes po chińsku. Szanse, zagrożenia, ryzyka

Biznes po chińsku. Szanse, zagrożenia, ryzyka
Biznes po chińsku. Szanse, zagrożenia, ryzyka
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 2

Kamil Biernat i Karol Czekałowski przygotowali “Biznes po chińsku” – książkę, która dla wielu może być przełomem w prowadzeniu biznesu. Znajdziesz tam wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat współpracy z chińskimi firmami – od aspektów prawnych po praktyczne wskazówki, dotyczące sposobu pracy.

Czy Chiny się jeszcze opłacają?

Wielu ludzi, zanim sięgnie po “Biznes po chińsku” zada sobie pytanie: Czy to się jeszcze opłaca? Czy wobec pandemii, lockdownów oraz zerwanych łańcuchów dostaw jest jeszcze sens penetrować i nawiązywać kontakty w Azji? Odpowiedź autorów jest oczywista – tak!

Współpraca z Chinami niesie za sobą wiele korzyści ale i pewne ryzyko. Do rzeczy skomplikowanych należą przede wszystkim trudności kulturowe, a także problemy związane z ochroną własności intelektualnej. Jednak, podobnie jak w przypadku innych kierunków rozwoju biznesu, rozeznanie tematu – także z “Biznesem po chińsku” – może przynieść wiele korzyści i pomóc w rozwoju Twojego biznesu.

Smutki i radości współpracy z Chinami

O smutkach i radościach biznesu z Krajem Środka piszą autorzy w książce „Biznes po chińsku”. Chiny reprezentują ogromną możliwość rozwoju dla naszej gospodarki. Osoby, które zdobędą zrozumienie tamtejszej mentalności oraz umiejętności wynikające z współpracy, będą mogły stworzyć przedsięwzięcie, o którym konkurencja może tylko pomarzyć. Niech przykłady takich przedsiębiorstw jak Xiaomi czy Alliepxress będą przykładem potencjału, jaki drzemie w Kraju Środka.

W Polsce istnieją już przedsiębiorstwa, które dostrzegły swoją szansę i dzięki bliskiej współpracy z chińskimi podmiotami stały się liderami w swojej branży. Możemy czerpać również inspirację z niemieckich i południowokoreańskich firm, które osiągnęły świetne wyniki w Azji dzięki temu, że nauczyły się robić biznes z Chińczykami i dostosowały się do tamtejszej kultury biznesowej.

Teoria i praktyka w jednym miejscu

“Biznes po chińsku” to cenne informacje, zarówno w wymiarze teoretycznym jak i praktycznym. Karol Czekałowski w swoim rozdziale wyjaśnia, w jaki sposób sprawdzić kontrahenta w Chinach. Kamil Biernat dzieli się wiedzą na temat tworzenia dobrych umów z chińskimi partnerami. Pisze on także, co zrobić w przypadku, gdy zostaniesz oszukany przez wspólnika w Azji. Fenomenalny jest rozdział, pokazujący jak Amica współpracuje (z sukcesem) z chińskimi partnerami. Tego nie znajdziesz nigdzie indziej!

Jak pracują Chińczycy?

Praca jest bardzo ważną wartością w azjatyckiej kulturze. Chińczycy zazwyczaj pracują bardzo ciężko, długie godziny i dążą do osiągnięcia celów. W biznesie  są często skupieni na długoterminowych relacjach i budowaniu zaufania, a negocjacje mogą być bardziej formalne i hierarchiczne niż w innych kulturach.  Jak więc oni pracują? Jak z nimi rozmawiać? Na całe szczęście, w “Biznesie po chińsku” znajdziesz rozdział Marii Kądzielskiej, dotyczący tego, na co się przygotować, chcąc perfekcyjnie współpracować z największymi graczami chińskiej gospodarki.

Stwórz ludzkie relacje z Chinami. I zarabiaj wielkie pieniądze!

Dla kogo jest “Biznes po chińsku”? Przede wszystkim dla przedsiębiorców i inwestorów, którzy pragną prowadzić biznes w Azji lub nawiązać współpracę z tamtejszymi fabrykami. Pozycja ta zainteresuje pracowników firm międzynarodowych, którzy pracują z chińskimi partnerami lub przebywają na delegacji. Nie ma wątpliwości, że pozycja ta zainteresuje studentów i naukowców, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki i biznesu Kraju Środka.

“Biznes po chińsku” jest także opowieścią o chińskim społeczeństwie, historii i tradycji biznesowej. To historie przedsięwzięć, które wpłynęły na rozwój chińskiej gospodarki.

Współpraca z firmami tamtego regionu może pomóc polskim firmom w zdobyciu wiedzy i doświadczenia, które będą przydatne w dalszym rozwoju. Trzeba tylko wiedzieć jak. “Biznes po chińsku” pozwala osiągnąć wymarzony cel szybciej niż to się wydaje!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Biznes po chińsku. Szanse, zagrożenia, ryzyka

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Biznes po chińsku. Szanse, zagrożenia, ryzyka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej