Zastanawiacie się kim są e-wangeliści polskiego e-biznesu, którzy od ponad dwudziestu lat z wielkim uporem rozwijają swoje firmy?

Za początek Internetu można uznać rok 1989, kiedy to Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli w CERN projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych o nazwie World Wide Web. Projekt zakładał ułatwienie pracy CERN-u. Ponad rok później Tim Berners-Lee stworzył podstawy języka HTML i pierwszą stronę internetową, a w 1992 roku powstała pionierska graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic. Polska dołączyła do krajów zainteresowanych internetem oficjalnie w 1991 roku, zaś już rok później dostęp do niego uzyskała pierwsza rodzima firma. Od tego momentu, niczym biblijne ewangelie, zaczęły objawiać się kolejne polskie portale, serwisy komunikacyjne i aukcyjne oraz sklepy internetowe, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj normalnego życia.

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl to nazwy, które weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i w czasie wolnym. Jak powstawały, skąd wziął się pomysł, kto je stworzył, z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Odpowiedzi należy szukać w książce E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu, która jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij
Share on whatsapp
Udostępnij

Nasz patronat

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej wartościowej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Porównaj ceny

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.