,

E-wangeliści

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zastanawiacie się kim są e-wangeliści polskiego e-biznesu, którzy od ponad dwudziestu lat z wielkim uporem rozwijają swoje firmy?

Za początek Internetu można uznać rok 1989, kiedy to Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli w CERN projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych o nazwie World Wide Web. Projekt zakładał ułatwienie pracy CERN-u. Ponad rok później Tim Berners-Lee stworzył podstawy języka HTML i pierwszą stronę internetową, a w 1992 roku powstała pionierska graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic. Polska dołączyła do krajów zainteresowanych internetem oficjalnie w 1991 roku, zaś już rok później dostęp do niego uzyskała pierwsza rodzima firma. Od tego momentu, niczym biblijne ewangelie, zaczęły objawiać się kolejne polskie portale, serwisy komunikacyjne i aukcyjne oraz sklepy internetowe, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj normalnego życia.

Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl to nazwy, które weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i w czasie wolnym. Jak powstawały, skąd wziął się pomysł, kto je stworzył, z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Odpowiedzi należy szukać w książce E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu, która jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić E-wangeliści

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce E-wangeliści

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej