Zastanawiacie się kim są e-wangeliści polskiego e-biznesu, którzy od ponad dwudziestu lat z wielkim uporem rozwijają swoje firmy?
Za początek Internetu można uznać rok 1989, kiedy to Tim Berners-Lee oraz Robert Cailliau złożyli w CERN projekt stworzenia sieci dokumentów hipertekstowych o nazwie World Wide Web. Projekt zakładał ułatwienie pracy CERN-u. Ponad rok później Tim Berners-Lee stworzył podstawy języka HTML i pierwszą stronę internetową, a w 1992 roku powstała pionierska graficzna przeglądarka WWW o nazwie Mosaic. Polska dołączyła do krajów zainteresowanych internetem oficjalnie w 1991 roku, zaś już rok później dostęp do niego uzyskała pierwsza rodzima firma. Od tego momentu, niczym biblijne ewangelie, zaczęły objawiać się kolejne polskie portale, serwisy komunikacyjne i aukcyjne oraz sklepy internetowe, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj normalnego życia.
Gadu-Gadu, Merlin.pl, Allegro.pl, Wirtualna Polska, Onet.pl, Money.pl to nazwy, które weszły już do naszego kodu kulturowego, a reprezentowane przez nie marki codziennie towarzyszą nam w pracy i w czasie wolnym. Jak powstawały, skąd wziął się pomysł, kto je stworzył, z jakimi trudnościami stykali się krajowi pionierzy internetu? Odpowiedzi należy szukać w książce E-wangeliści. Ucz się od najlepszych twórców polskiego internetu, która jest zbiorem piętnastu wywiadów przeprowadzonych ze świadkami powstawania i rozkwitu nowych mediów w naszym kraju.