Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

fundusze-unijne
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Potrzebujesz mocnego gwaranta dla swojej firmy? Sięgnij po fundusze unijne i wykorzystaj szansę na dynamiczny rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Jednym z nadrzędnych celów istnienia Unii Europejskiej jest wspieranie w szczególny sposób wewnętrznej gospodarki wspólnoty. Ten cel realizuje się przede wszystkim poprzez dystrybucję środków pieniężnych wśród europejskich przedsiębiorstw, które ich potrzebują. Nasze rodzime firmy, także te z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, sporo zyskały dzięki dotacjom z poprzedniego unijnego budżetu na lata 2007 – 2013. W latach 2014 – 2020 budżet unijny ma wspierać głównie innowacje i konkurencyjność gospodarki. Pula przeznaczona dla wspólnotowego sektora MSP to aż 3,2 mld euro, czyli całkiem spory tort do podziału. Jak uszczknąć z niego coś dla siebie?

Dużym problemem małych firm, nie tylko w Polsce, jest ograniczony dostęp do finansowania. Dlatego też powstał specjalny unijny program na rzecz konkurencyjności MSP, w skrócie COSME, który ma ułatwić przedsiębiorcom dostęp do pieniędzy. Unia pełni rolę gwaranta dla pożyczek udzielanych firmom. W praktyce oznacza to, że reguły świadczenia wsparcia dla firm się zmieniły i trzeba uzupełnić wiedzę. Dzięki książce Rafała Kasprzaka dowiesz się, jakie masz możliwości, i poznasz zasady, na jakich udzielane jest wsparcie. Odkryjesz też sposoby na skuteczne jego otrzymanie oraz — co bardzo ważne — bezbolesne rozliczanie.

Rafał Kasprzak, autor książki Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw jest pracownikiem naukowy Instytutu Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autor projektów badawczych oraz gospodarczych poświęconych zagadnieniu innowacyjności i efektywnemu stymulowaniu współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Jego doświadczenia zawodowe są związane z doradztwem biznesowym dla innowacyjnych organizacji oraz z zarządzaniem projektami innowacyjnymi i pozyskiwaniem środków publicznych.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Fundusze unijne. Szansa na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej