ISRIKUZ. Pogodne przywództwo

ISRIKUZ. Pogodne przywództwo
ISRIKUZ. Pogodne przywództwo
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Każda historia ma swój początek, lecz nie zawsze jest on taki, jak sobie tego życzymy. Kiedy popatrzymy za siebie, zdamy sobie sprawę z tego, że wiele naszych decyzji i rozwiązań, w które zainwestowaliśmy, nie przyniosło oczekiwanych przez nas rezultatów. Od czego zależy więc trafność decyzji oraz sposób, w jaki one są podejmowane? Przede wszystkim od nas samych i od tego, jak podchodzimy do zarządzania, analizowania oraz dowodzenia. O tym, a także o wielu innych rzeczach przeczytamy w książce Bernarda Frugii – ISRIKUZ. Pogodne przywództwo.

Wiedza i rozrywka

Chyba nie ma lepszych książek o biznesie niż te, które nie tylko dostarczają wiedzy, ale także przysparzają odrobiny rozrywki. Oczywiście czasem musimy wziąć się za bary z pozycją typowo naukową, w której są tylko wykresy, ale czy nie jest lepiej, jeśli każda teza poparta jest przykładami, które po prostu się dobrze czyta? Tak właśnie jest w ISRIKUZ. To rodzaj biznesowej powieści, którą dosłownie możemy pochłonąć w dwa wieczory i poznać perypetie biznesmena mającego przejąć po ojcu rodzinny interes. Teoretycznie do podręcznika można pobrać odpowiednie materiały i dzięki nim poznać jeszcze lepiej treść. Na pewno dla niektórych problemem może być konieczność zarejestrowania się na stronie, nie każdy bowiem lubi podawać swoje dane online, szczególnie, gdy jednorazowo korzysta z jakiegoś rozwiązania. Narzędzia te nie są jednak konieczne do zapoznania się z treścią powieści. ISRIKUZ jest napisany modułowo. Poszczególne elementy łączą się w spójną całość, ale i wyrwane z kontekstu nie tracą sensu, gdyż każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu. Spis treści ujawnia siedem tematów, wokół których płynie strumień akcji tej powieści. Skoro jest to pozycja modułowa, to bynajmniej nie musimy czytać jej od początku do końca, ale nie ma co ukrywać – warto zapoznać się z całym materiałem.

Rodzinny biznes, którym trzeba zarządzać

Podczas lektury poznajemy młodego Slobodana, który przejął po swoim ojcu biznes związany z reklamą. Nie do końca ma pomysł na to, co zrobić z interesem, cały czas oczekiwał bowiem, że zwalniający miejsce ojciec przekaże mu całą wiedzę i plan zarządzania firmą. Ten jednak dał mu tajemniczy notes, w którym znajduje się numer do wujka Deona. Po krótkiej rozmowie wuj podejmuje decyzję, by do Slobodana wysłać Angelo. Osoba ta ma jedno zadanie – postawić biznes młodego przedsiębiorcy na nogi (chociaż „postawić” to nie do końca odpowiednie słowo, firma bowiem sama w sobie działa dobrze). Doradca musi skupić się na samym Slobodanie i wpoić mu do głowy pewne zasady zarządzania, które pomogą mu teraz i w przyszłości zarządzać biznesem. Pierwsze zadanie, jakie stawia przed nowym właścicielem Angelo, to pozostawienie firmy na tydzień i ucieczka w odległe miejsce, w którym uda się oderwać od codzienności pracy. Tak zaczyna się ich wspólna podróż po zarządzaniu, osobowości, relacjach międzyludzkich oraz innych aspektach związanych z biznesem. Mamy więc tu mowę o niezależności, upraszczaniu, regeneracji, beznamiętności, życzliwości, skupieniu i sile do działania. Wszystko według modelu ISRIKUZ, o którym jest tak naprawdę ta książka. To siedem filarów, na których potrzebujemy ustawicznie budować, by skutecznie brać odpowiedzialność za życie swoje i innych. ISRIKUZ to skrót od pierwszych liter angielskich nazw obszarów:

  • I – independence;
  • S – simplicity;
  • R – renewal;
  • I – indifference;
  • K – kindness;
  • U – understanding;
  • Z – zest.

To faktycznie koncepcja pogodnego przywództwa. Jak pisze sam autor: „Przywództwo jest jak samotna wędrówka przez zawirowania i wyzwania. Powiedzmy sobie szczerze – na spokojne i przewidywalne okoliczności wielcy przywódcy nie są szczególnie przydatni. Roztropne organizacje i społeczności inwestują w przywódców po to, by bezpiecznie przeprowadzili je przez kryzysy. W takich chwilach potrzebna jest pogoda ducha rozumiana jako wewnętrzne wyciszenie, wolność od zmartwień i pokojowe nastawienie do świata.”

siążka praktycznie dla każdego

ISRIKUZ. Pogodne przywództwo to pozycja chyba dla każdego, kto chce zmienić swój styl myślenia i zarządzania. Mogą ją przeczytać zarówno młodzi dyrektorzy, jak i szeregowi pracownicy, gdyż zawarta w niej wiedza i koncepcja może być wdrożona na każdym szczeblu przedsiębiorstwa. Czasem wystarczy zmienić siebie, by zmienić oblicze firmy.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić ISRIKUZ. Pogodne przywództwo

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce ISRIKUZ. Pogodne przywództwo

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej