, ,

Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej

Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej
Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Porozumienie w biznesie to uzgodnienie między stronami określonych kwestii związanych z szeroko pojętą współpracą i wszystkimi jej aspektami. Nie od dziś jednak wiadomo, że biznes to ludzie, a ludzie to emocje. Przypominają o tym autorki książki „Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej”.

Konflikt, zgoda, szacunek. Zacznij od siebie

Ghandi powiedział, że zmiana zaczyna się od siebie. Jeśli chcemy, by coś w naszym  otoczeniu lub sytuacji uległo przeobrażeniu, najpierw powinniśmy zacząć właśnie w tym miejscu. Może to być trudne, ponieważ wymaga od nas odpowiedzialności za  własne działania, myśli oraz motywacji, z którą jest różnie. Jednak jeśli jesteśmy w stanie zmienić coś w sobie, możemy być w stanie wpłynąć na to, co dzieje się wokół nas.

Podobnie jest z tytułową kwestią „Konfliktu, szacunku, zgody” w biznesie. Zmiana to okazja do rozwoju  kontaktów ze współpracownikami bądź też partnerami biznesowymi. Lepsze rozumienie swoich potrzeb to klucz do lepszej komunikacji z innymi i budowania trwałych relacji opartych na szacunku, zgodzie i pozbawionych niepotrzebnych konfliktów.

Czy konflikt w biznesie zawsze jest czymś złym?

Konflikt w wielu przypadkach jest momentem, w którym ujawniają się indywidualne potrzeby i żądania. Autorki książki, która ukazała się nakładem wydawnictwa OnePress, słusznie przypominają, że powierzchowne dogadywanie się w imię ciągłej zgody może prowadzić  do długofalowej frustracji. Jak więc radzić sobie z tym, co nazywamy konfliktem?

W książce znajdziemy między innymi słowa Miki Kashtana, który proponuje nieustanne oferowanie informacji zwrotnej jako pomysłu na rozwiązywanie konfliktów. Dodatkowo w trakcie lektury książki „Konflikt, szacunek, zgoda” czytelnik przekona się, że formułowana teza, dotycząca nieporozumień jako szansy na zbudowanie czegoś nowego jest coraz bliższa prawdzie. Warto sprawdzić, w jaki sposób można radzić sobie z tym, co nazywamy konfliktem.

Czy empatia w biznesie jest potrzebna?

Empatia w biznesie jest ważnym aspektem, który może mieć duży wpływ na skuteczność działań i relacje z klientami oraz współpracownikami. Jest to zdolność rozumienia i wczuwania się w sytuację, uczucia i potrzeby innych osób. W biznesie empatia polega na zrozumieniu potrzeb i oczekiwań klientów oraz innych osób, z którymi firma współpracuje, a także na umiejętności dostosowania swoich działań do tych potrzeb i oczekiwań.

Autorki w książce „Konflikt, szacunek, zgoda” zwracają uwagę na fakt, iż empatia w biznesie może przyczynić się do lepszego zarządzania zasobami ludzkimi, poprawy relacji z klientami i współpracownikami. Jest ona szczególnie ważna w branżach, w których klienci są  wrażliwi na potrzeby innych osób, takich jak np. branża usługowa, opieka zdrowotna czy edukacyjna.

Porozumienie bez przemocy jest możliwe

Konflikty w pracy i w domu są nieuniknione i mogą mieć wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne oraz na nasze relacje z innymi ludźmi. Szacunku można się nauczyć, podobnie jak konstruktywnej zgody. To tylko niektóre z powodów, potwierdzających słuszność zakupu i lektury książki „Konflikt, szacunek, zgoda”. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć, jak sobie z konfliktami radzić i w jaki sposób je rozwiązywać. Takie kompendium wiedzy może pomóc każdemu z nas zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez przemocy w praktyce biznesowej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej