Manipulacja. Jak się przed nią bronić

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Praktycznie w każdym kontakcie między ludźmi można odnaleźć ślad działań manipulacyjnych. W książce Manipulacja. Jak się przed nią bronić? autorka poprzez omówienie technik manipulacji, stara się pokazać jak skutecznie bronić się przez tym zjawiskiem. Poznanie narzędzi jakimi posługuje się manipulator, pozwala wyrobić sobie pewnego rodzaju odporność na mechanizmy wywierania wpływu stosowane przez inne osoby.

W publikacji szeroko prezentowane są zagadnienia manipulacji społecznej, jak na przykład presja grupy, manipulacja tekstem, a także mobbing. Dużo uwagi autorka poświęca roli słów, wypowiedzi jako potężnej machiny, która tak niepostrzeżenie wpływa na nasze emocje i decyzje. Całość została opatrzona humorystycznymi rysunkami Mateusza Wójtowicza.

Z książki Manipulacja. Jak się przed nią bronić? dowiemy się między innymi, jak cienka jest granica między dyscyplinowaniem a celowym wywoływaniem strachu, czym jest ingracjacja i dlaczego jest tak powszechna, co warto wiedzieć o mowie ciała, a także kim są wampiry energetyczne. Autorka pokazuje nam również co wspólnego mają z manipulacją mass media, jakie jest ryzyko zostania ofiarą mobbingu, dlaczego aureola nie zawsze jest cechą anioła oraz jak wschodnie sztuki walki pomogą w antymanipulacji.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Manipulacja. Jak się przed nią bronić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Manipulacja. Jak się przed nią bronić

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej