, ,

Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów

Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów
Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Ostatnio, nakładem wydawnictwa Onepress, ukazało się już trzecie wydanie książki „Motywacja pod lupą. Praktyczny przewodnik dla szefów”. Co sprawia, że temat ten jest tak istotny, szczególnie w pracy? Jak zachęcać podwładnych do efektywnych działań? Odpowiedzi na te pytania znajdują się właśnie w tej fenomenalnej książce.

Czym w ogóle jest motywacja?

Motywacja to stan wewnętrznego pobudzenia, który kieruje zachowaniem i działaniami jednostki w kierunku osiągnięcia określonego celu lub zaspokojenia potrzeby. To proces psychologiczny, który wyzwala energię, koncentrację, zaangażowanie i wytrwałość w działaniu, a także wzmacnia poczucie własnej skuteczności i satysfakcji z osiągnięć.

Autorzy książki „Motywacja pod lupą. Praktyczny przewodnik dla szefów” w pierwszej jej części wyjaśniają, w jaki sposób budować zmotywowane zespoły. Takie grupy potrafią sprzedawać nawet w czasie pandemii, rozwiązywać problemy pomimo wielu przeciwności losu i po prostu cieszyć się byciem ze sobą.

Badacze zwracają uwagę na fakt, iż motywacja może mieć różne źródła. Są to między innymi potrzeby biologiczne (np. głód, pragnienie, sen), potrzeby psychologiczne (np. potrzeba uznania, akceptacji, autonomii) lub cele i wartości, które jednostka sobie stawia. Jakie źródła motywacji znajdują się w pracy oprócz wynagrodzenia i premii? O tym również świetnie piszą autorzy książki, wychodząc z słusznego założenia, że praktyczne wskazówki są lepsze niż naukowe opracowania.

Motywować się samemu czy z pomocą szefa?

Istnieją różne teorie motywacji, które tłumaczą, jakie czynniki wpływają na jej pojawienie się i wzrost. Wśród nich znajdują się teorie potrzeb, teoria samoregulacji, teoria oczekiwań, teoria autonomicznej motywacji oraz teoria kognitywna. Każda z nich skupia się na innych aspektach procesu motywacji i może być stosowana w zależności od konkretnych sytuacji i potrzeb jednostki. To tylko część wiedzy, którą dzielą się z czytelnikiem autorzy książki, stawiając jednak na wspomnianą wcześniej praktykę.

Wyjść poza pudełko czyli co motywuje Polaków?

W Polsce często podkreśla się wartość pracy i wytrwałości, jednak w niektórych przypadkach może to prowadzić do przeciążenia i wypalenia zawodowego. Polacy są czasem zbytnio skoncentrowani na pracy i zapominają o równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Ciekawie w tym kontekście wyglądają wyniki badań nad motywacją naszego narodu, które znajdziecie w książce. Co nas motywuje najbardziej? Pieniądze? Owocowe środy? Karnet na siłownię? Warto przeczytać rozdział poświęcony temu zagadnieniu.

Książka „Motywacja pod lupą. Praktyczny przewodnik dla szefów” to opowieść o tym, w jaki sposób szefowie mogą motywować w pracy. Można jednak, a nawet należy, wykorzystać te umiejętności poza firmą. Po 8 godzinach nadal potrzebny jest nam ten zastrzyk argumentów, które przekonają nas, że warto. Udanej lektury!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Motywacja pod lupą. Praktyczny poradnik dla szefów

guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej