,

Myśl jak FREAK!

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Myśl jak Freak to chyba najbardziej rewolucyjne dzieło autorów „Freakonomii”. Z typową dla siebie mieszanką interesujących historii i niekonwencjonalnych analiz, pokazują swój proces myślowy i uczą nas myśleć w sposób nieco bardziej efektywny, kreatywny i racjonalny.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się może, dlaczego pewne problemy pozostają nierozwiązane od wieków? Dlaczego o pewnych oczywistych rozwiązaniach nigdy się nie mówi? Albo dlaczego jest tak, jak jest, i czy na pewno nie mogłoby być inaczej? Nie ma znaczenia, czy chcemy rozwiązać problem służby zdrowia w Polsce, czy też po prostu zaskakiwać swoich znajomych nieszablonowymi pomysłami. Książka Myśl jak Freak pomoże nam zobaczyć świat takim, jakim nigdy wcześniej go nie widzieliśmy.

Jak zawsze w przypadku Stevena D. Levitta i Stephena J. Dubnera, nie ma tematów tabu. Piszą o wszystkim – od świata biznesu po filantropię, sport i politykę. Celem jest przeprogramowanie naszych mózgów. Levitt i Dubner postrzegają świat całkowicie odmiennie. Nigdy wcześniej ci obrazoburczy myśliciele nie ujawnili tak dużo ze swojego warsztatu, a ich książki nie były tak zabawne w lekturze.

To co? Dołączamy do nich?

Jak zostać Freekiem? Trzeba zacząć od odrzucenia kompasu moralnego – trudno jest obiektywnie spojrzeć na problem, jeśli już zdecydowaliśmy, co z nim należy zrobić. Następnie należy nauczyć się mówić NIE WIEM – gdyż dopóki nie przyznamy, że czegoś nie wiemy, nie będziemy mogli się dowiedzieć, co trzeba zrobić. Myślmy jak DZIECKO – gdyż będziemy mieli wtedy lepsze pomysły i będziemy zadawać lepsze pytania. Opanujmy sztukę posługiwania się ZACHĘTAMI – ponieważ to właśnie one rządzą światem… Reszta w książce Myśl jak Freak 🙂

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Myśl jak FREAK!

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Myśl jak FREAK!

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej