Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Myśl jak Freak to chyba najbardziej rewolucyjne dzieło autorów „Freakonomii”. Z typową dla siebie mieszanką interesujących historii i niekonwencjonalnych analiz, pokazują swój proces myślowy i uczą nas myśleć w sposób nieco bardziej efektywny, kreatywny i racjonalny.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się może, dlaczego pewne problemy pozostają nierozwiązane od wieków? Dlaczego o pewnych oczywistych rozwiązaniach nigdy się nie mówi? Albo dlaczego jest tak, jak jest, i czy na pewno nie mogłoby być inaczej? Nie ma znaczenia, czy chcemy rozwiązać problem służby zdrowia w Polsce, czy też po prostu zaskakiwać swoich znajomych nieszablonowymi pomysłami. Książka Myśl jak Freak pomoże nam zobaczyć świat takim, jakim nigdy wcześniej go nie widzieliśmy.

Jak zawsze w przypadku Stevena D. Levitta i Stephena J. Dubnera, nie ma tematów tabu. Piszą o wszystkim – od świata biznesu po filantropię, sport i politykę. Celem jest przeprogramowanie naszych mózgów. Levitt i Dubner postrzegają świat całkowicie odmiennie. Nigdy wcześniej ci obrazoburczy myśliciele nie ujawnili tak dużo ze swojego warsztatu, a ich książki nie były tak zabawne w lekturze.

To co? Dołączamy do nich?

Jak zostać Freekiem? Trzeba zacząć od odrzucenia kompasu moralnego – trudno jest obiektywnie spojrzeć na problem, jeśli już zdecydowaliśmy, co z nim należy zrobić. Następnie należy nauczyć się mówić NIE WIEM – gdyż dopóki nie przyznamy, że czegoś nie wiemy, nie będziemy mogli się dowiedzieć, co trzeba zrobić. Myślmy jak DZIECKO – gdyż będziemy mieli wtedy lepsze pomysły i będziemy zadawać lepsze pytania. Opanujmy sztukę posługiwania się ZACHĘTAMI – ponieważ to właśnie one rządzą światem… Reszta w książce Myśl jak Freak 🙂

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Myśl jak FREAK!

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.