Prawo w e-biznesie. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Prawo w e-biznesie

Książka Prawo w e-biznesie. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie jest pierwszą w Polsce tak kompleksową publikacją, prezentującą najnowsze aspekty prawne prowadzenia sprzedaży w internecie.

Rozwój technologiczny i ekonomiczny e-commerce wymusza na e-sprzedawcach ciągłe dostosowywanie się do zmian legislacyjnych. Mnożą się przepisy krajowe oraz wytyczne co do funkcjonowania na rynku unijnym. Prawo w e-biznesie zmierza w kierunku większej ochrony konsumentów, a jednocześnie zwiększa wymogi wobec e-przedsiębiorców. Tym ostatnim trudno nadążyć za nowymi przepisami. W dodatku muszą bronić się przed zarzutami coraz liczniejszych organizacji „polujących” na ich błędy…

Z książki Prawo w e-biznesie dowiemy się między innymi, które formy prawne działalności w internecie są najbardziej optymalne, jak powinien wyglądać wzorowy i bezpieczny regulamin sprzedaży, co różni gwarancję od rękojmi oraz od prawa do odstąpienia od umowy, dlaczego należy unikać tzw. klauzul abuzywnych i co za nie grozi oraz jak legalnie i mądrze zmniejszyć liczbę przypadków zwrotów towaru. Autorzy powiedzą nam również co wolno na Allegro i dlaczego mniej niż we własnym e-sklepie, o co chodzi z wszechobecnymi plikami cookies oraz jak nie narazić się Generalnemu Inspektorowi Danych Osobowych, jak prowadzić e-mail marketing, by nie narazić siebie ani klientów na spam, czy można skutecznie chronić swoje oferty przed kopiowaniem i nieuczciwą konkurencją, w jaki sposób bezpiecznie importować towary z Chin lub prowadzić spółkę w Wielkiej Brytanii, a także dlaczego warto w swoim e-biznesie wdrożyć płatność bitcoinami i na co zwrócić uwagę.

Prawo w e-biznesie napisali eksperci specjalizujący się w poszczególnych obszarach prawa e-commerce. Jednak tworzący ją fachowcy pamiętali, że e-sprzedawca nie jest prawnikiem. Dzięki temu poradnik tłumaczy skomplikowane kwestie w przystępny sposób, odpowiada na praktyczne pytania oraz omawia zagadnienia, z którymi e-sprzedawca styka się każdego dnia.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Prawo w e-biznesie. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Prawo w e-biznesie. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prowadzić e-biznes i spać spokojnie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej