Sześć typów osobowości zawodowych. Jak zrozumieć talenty oraz frustracje swoje i całego zespołu

Sześć typów osobowości zawodowych. Jak zrozumieć talenty oraz frustracje swoje i całego zespołu
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Praca. Większość ludzi chce od niej uciec. Ale co by było, gdyby Twoja praca była miejscem, do którego chodzisz codziennie w poszukiwaniu inspiracji, flow i tego, co nazywamy motywacją? Brzmi fantastycznie. Czy jest to jednak możliwe? “Sześć typów osobowości zawodowych” Patricka Lencioniego pomaga w realizacji tej, wydawałoby się, utopijnej wizji.

“Sześć typów osobowości zawodowych”. Coś dla pracownika …

Czytając książkę “Sześć typów osobowości zawodowych” dowiesz się, że istnieje sprawdzony sposób na wydobycie z Ciebie tego, co najlepsze. Nie tylko w pracy, ale w każdej dziedzinie życia. Takie podejście pomoże Ci się rozwijać – niezależnie od miejsca, w którym się znajdziesz. Nie ma znaczenia, czy jesteś pielęgniarką, prezesem czy specjalistą ds. SEO – masz szansę na sukces.

​​Lencioni szczegółowo omawia preferencje, umiejętności i cechy charakteru każdego z opisywanych przez siebie typów, wskazując na mocne i słabe strony każdej osobowości oraz sugerując, jakie zawody i ścieżki kariery są najlepiej dopasowane do danego typu. Autor zwraca uwagę na to, że każdy typ osobowości może odnaleźć się w różnych dziedzinach i zawodach. 

… i coś dla pracodawcy

Z “Sześciu typów osobowości zawodowych” dowiesz się, w jaki sposób Twoja osobowość lidera odnosi się do atmosfery w pracy. Znajdziesz odpowiedź na pytania: dlaczego Twoja firma straciła w przeszłości perspektywicznych pracowników i jak przekształcić Twoją organizację w pożądane miejsce pracy. Zaplanujesz kroki, które trzeba podjąć, aby lepiej zrozumieć siebie i innych. Szczególnie jeśli chodzi o frustracje. Wszystko po to, abyście mogli płynąć naprzód jak najbardziej luksusowy jacht po bezkresnym oceanie sukcesów sprzedażowych, marketingowych i produkcyjnych.

Patrick Lencioni udowadnia, że możliwe jest budowanie firm, w których ludzie czują się bardzo komfortowo. Wszystko zaczyna się bowiem od zidentyfikowania unikalnego talentu każdego pracownika – a następnie umieszczenia pracowników tam, gdzie będą czerpać największą radość z wykorzystania swoich talentu.

Obejmuje to również umożliwienie pracownikom bliskiej współpracy z ludźmi, którzy uzupełniają ich umiejętności w całym procesie tworzenia pomysłów, aktywacji i wdrażania.

Kiedy uzupełniający się geniusze pracują razem, aby osiągnąć wspólny cel, osiągają lepsze wyniki i uważają, że ich praca jest bardziej satysfakcjonująca.

The 6 Types of Working Genius w/ Patrick Lencioni

Praktyka czyni mistrza czyli coś dla pragnących konkretów

Jednym z największych zalet “Sześciu typów osobowości zawodowych” jest jej praktyczny charakter. Autor nie tylko serwuje Tobie opowieść z życia wziętą, dzięki której możesz zrozumieć założenia dotyczące sześciu typów osobowości, ale również proponuje rozwiązania, pozwalające zdiagnozować swoją własną osobowość zawodową oraz podjąć kroki w celu rozwoju.

Książka Particka Lencioniego jest z pewnością cennym źródłem wiedzy dla każdego, kto pragnie zrozumieć swoje preferencje zawodowe i wybrać ścieżkę kariery, która będzie dla niego wygodna. Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową ale również lepiej poznać siebie lepiej.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Sześć typów osobowości zawodowych. Jak zrozumieć talenty oraz frustracje swoje i całego zespołu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Sześć typów osobowości zawodowych. Jak zrozumieć talenty oraz frustracje swoje i całego zespołu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej