Twój osobisty fundusz emerytalny

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zastanawiacie się jak w niepewnych czas dorobić się pewnych pieniędzy? Odpowiedź możecie znaleźć w nowej książce Adama Jagielnickiego Twój osobisty fundusz emerytalny.

Emerytura to dla wielu osób upragnione zakończenie kariery zawodowej. Powinien być to okres naszego życia, w którym będziemy mogli zrealizować odkładane na kiedyś pasje, takie jak na przykład podróżowanie, nauka tańca, medytacje w hinduskim klasztorze, hodowanie rasowych zwierząt czy cokolwiek innego, co nam przyjdzie do głowy, a na co brakuje nam czasu w trakcie aktywności zawodowej. Ale czas to tylko jeden z zasobów, jakim musimy dysponować, żeby zrealizować nasze marzenia. Drugim są oczywiście pieniądze. Jak wszyscy dobrze wiemy, prognozy ekonomistów i demografów nie przedstawiają naszej finansowej przyszłości zbyt optymistycznie. Pomimo tego, że teraz oddajemy państwowym i prywatnym instytucjom finansowym sporą część naszych dochodów na poczet przyszłych świadczeń, nie powinniśmy raczej oczekiwać zbyt wiele. ZUS i fundusze emerytalne nie zapewnią nam emerytury w takiej wysokości, aby zagwarantowało to nam wygodne życie na emeryturze. Najwyższy czas wziąć sprawy we własne ręce!

Adam Jagielnicki w swojej książce proponuje nam, żebyśmy inwestowanie pieniędzy przeznaczonych na emeryturę zaczęli od podstaw. Dzięki jego poradnikowi poznamy genezę systemów emerytalnych, dowiemy się, jak działają i czym różnią się systemy emerytalne różnych państwa. Autor zwróci naszą uwagę nie tylko na różnice między rozwiązaniami stosowanymi w poszczególnych krajach, ale także na zagrożenia, jakie niosą ze sobą każde z nich. Przyjrzymy się bliżej, jak na tym tle wygląda nasz rodzimy system. Auto przedstawia również alternatywne sposoby oszczędzania (TFI, polisy, odwrócona hipoteka, rynek kapitałowy oraz inwestycje alternatywne). W końcu krok po kroku nauczymy się budować własny fundusz emerytalny w oparciu o inwestowanie na rynku kapitałowym.

Adam Jagielnicki – z wykształcenia elektronik i informatyk. Od roku 1993 pasjonat giełdy. Znajomość nauk przyrodniczych pomogła mu zaobserwować szereg analogii pomiędzy rynkiem kapitałowym a światem naturalnym. Opracował własną teorię oceny sytuacji na rynku kapitałowym. W 2004 ukończył studia na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Wykorzystując w praktyce wiedzę z dziedziny informatyki, napisał program, w którym zawarł znaczną część swojej analizy rynkowej.

Wydawnictwo: Onepress | Data wydania: wrzesień 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Twój osobisty fundusz emerytalny

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.