Zastanawiacie się jak w niepewnych czas dorobić się pewnych pieniędzy? Odpowiedź możecie znaleźć w nowej książce Adama Jagielnickiego Twój osobisty fundusz emerytalny.
Emerytura to dla wielu osób upragnione zakończenie kariery zawodowej. Powinien być to okres naszego życia, w którym będziemy mogli zrealizować odkładane na kiedyś pasje, takie jak na przykład podróżowanie, nauka tańca, medytacje w hinduskim klasztorze, hodowanie rasowych zwierząt czy cokolwiek innego, co nam przyjdzie do głowy, a na co brakuje nam czasu w trakcie aktywności zawodowej. Ale czas to tylko jeden z zasobów, jakim musimy dysponować, żeby zrealizować nasze marzenia. Drugim są oczywiście pieniądze. Jak wszyscy dobrze wiemy, prognozy ekonomistów i demografów nie przedstawiają naszej finansowej przyszłości zbyt optymistycznie. Pomimo tego, że teraz oddajemy państwowym i prywatnym instytucjom finansowym sporą część naszych dochodów na poczet przyszłych świadczeń, nie powinniśmy raczej oczekiwać zbyt wiele. ZUS i fundusze emerytalne nie zapewnią nam emerytury w takiej wysokości, aby zagwarantowało to nam wygodne życie na emeryturze. Najwyższy czas wziąć sprawy we własne ręce!
Adam Jagielnicki w swojej książce proponuje nam, żebyśmy inwestowanie pieniędzy przeznaczonych na emeryturę zaczęli od podstaw. Dzięki jego poradnikowi poznamy genezę systemów emerytalnych, dowiemy się, jak działają i czym różnią się systemy emerytalne różnych państwa. Autor zwróci naszą uwagę nie tylko na różnice między rozwiązaniami stosowanymi w poszczególnych krajach, ale także na zagrożenia, jakie niosą ze sobą każde z nich. Przyjrzymy się bliżej, jak na tym tle wygląda nasz rodzimy system. Auto przedstawia również alternatywne sposoby oszczędzania (TFI, polisy, odwrócona hipoteka, rynek kapitałowy oraz inwestycje alternatywne). W końcu krok po kroku nauczymy się budować własny fundusz emerytalny w oparciu o inwestowanie na rynku kapitałowym.
Adam Jagielnicki – z wykształcenia elektronik i informatyk. Od roku 1993 pasjonat giełdy. Znajomość nauk przyrodniczych pomogła mu zaobserwować szereg analogii pomiędzy rynkiem kapitałowym a światem naturalnym. Opracował własną teorię oceny sytuacji na rynku kapitałowym. W 2004 ukończył studia na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. Wykorzystując w praktyce wiedzę z dziedziny informatyki, napisał program, w którym zawarł znaczną część swojej analizy rynkowej.