Wielki reset

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Wielki reset dla wielu osób będzie szokiem. Willema Middelkoopa pomoże każdemu, kto zechce się dobrze przygotować do nadchodzącej zmiany.

Rok przed bankructwem banku Lehman Brothers, w 2007 roku, w książce „Als de dollar valt” (Jeśli upadnie dolar) Willem Middelkoop przekonywał nas, że kryzys kredytowy to tylko kwestia czasu. Obecnie przewiduje zbliżający się „wielki reset” systemu pieniężnego.

Zdaniem Middelkoopa światowy system pieniężny będzie potrzebował nowego zakotwiczenia przed 2020 rokiem. Dolar traci swój status światowej waluty rezerw, bezpieczną walutą nie jest już nawet frank szwajcarski. Według autora ów reset zostanie zaprojektowany w taki sposób, by Stany Zjednoczone nie utraciły na znaczeniu, przy jednoczesnym włączeniu do nowego systemu innych walut, takich jak euro czy juan.

Autor przekonuje, że najprawdopodobniej jednym z filarów światowego systemu pieniężnego ponownie stanie się złoto.

To wspaniała historia opisująca dzieje pieniądza i złota. Każdy powinien zrozumieć wnioski płynące z wywodu Middelkoopa

Eric Sprott, założyciel Sprott Asset Management

Willem Middelkoop jest założycielem funduszu inwestycyjnego Commodity Discovery Fund i autorem książek traktujących o światowym systemie finansowym od początku XXI wieku. W latach 2001-2008 był komentatorem rynku dla holenderskiej telewizji RTL, współpracował także z CNBC. W swoim pierwszym bestsellerze z 2007 roku przewidział kryzys kredytowy, który zachwiał światową gospodarką.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Wielki reset

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Wielki reset

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej