8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić i zignoruj całą resztę

8 kroków do wyższej efektywności
8 kroków do wyższej efektywności
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Marc Effron założył Talent Strategy Group, wydawnictwo o rekrutacyjnej, konsultingowej i edukacyjnej działalności. Książkę „8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić i zignoruj całą resztę” zadedykował odbiorcom zainteresowanym podkręceniem potencjału zawodowego. Przeanalizujmy te wskazówki. 

O celach i zachowaniach ludzi sukcesu 

Kluczowymi cechami ambitnych celów są: zrozumienie priorytetów przedsiębiorstwa i poznanie samego siebie, obietnica indywidualnego wdrożenia firmowych celów, wysoka poprzeczka, usprawniająca spełnianie zamierzeń oraz optymalizująca koszty, struktura celów SIMple – specific (konkretna), important (ważna), measurable (wymierna). Osoby zorientowane na sukces przyjmują różne typy zachowań: liderzy transformacyjni są inspirujący i godni naśladowania, podczas gdy ci mobilizujący innych do osiągania wyników wyróżniają się wytrwałością, ale i agresją – mają trudności z pracą zespołową. Szansę na powodzenie posiadają też osoby szybko dostosowujące się.      

Strategie rozwoju 

Co zrobić, by rzeczywiście się rozwinąć? Jasno ustalić punkt wyjścia i docelowy, poszerzać doświadczenia, opracować mapę doświadczeń – pokazującą, co chcielibyśmy przeżyć w perspektywie 3-7 lat oraz postarać się o uzyskanie wstecznej i wyprzedzającej odpowiedzi zwrotnej – praca nad procesem firmy i rozmowa z menedżerem. Istotne jest również nawiązywanie kontaktów – wkradnięcie się w kierownicze łaski ułatwi awans, trwałe relacje uzupełnią słabsze wyniki, a progres pracownika będzie zsynchronizowany z szefowskim. Polepszymy interakcję ze zwierzchnikiem pomagając mu w realizacji czegoś przełomowego, osiągając imponujące rezultaty, a z kolegami umawiając się na lunch, dzwoniąc do nich, czy prosząc o rady. Dla przyśpieszenia kariery nieodzowne jest stworzenie sieci kontaktów. Jako pozytywne praktyki wymienia się wyklarowanie celu działania i, następnie, hierarchizację znajomości. Zmaksymalizujemy dopasowanie do firmy pojmując jej zmieniające się potrzeby, ustalając własne naturalne umiejscowienie oraz prosząc menedżera o poradę. Skuteczny pracownik to także świetny aktor – udawanie jest wpisanie w awansowanie, np. w sferze promowania swoich pomysłów, prezentacji siebie we właściwym świetle oraz w podkreślaniu zaangażowania. 

Marc Effron Keynote at SHRMIAC 2018

Zdrowe nawyki 

Jeżeli pragniemy znaleźć się na szczycie, zadbajmy o zdrowe nawyki, takie jak dobry sen (w przypadku niewyspania ucinajmy sobie krótkie 10-minutowe drzemki w ciągu dnia oraz wspomagajmy się kofeiną), aktywność fizyczna (treningi aerobowo-siłowe) oraz racjonalna dieta, bogata w błonnik, węglowodany, warzywa i owoce. Publikację Marca Effrona wieńczy krótki test osobowości. 

Lektura nadająca rumieńców życiu zawodowemu

Książka „8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić i zignoruj całą resztę” to ciekawa, motywująca lektura. Autor doskonale zna strategie, o których wspomina, ponieważ przetestował je w pracowniczym środowisku. Dzięki temu, nie mamy do czynienia z suchymi informacjami, a z błyskotliwą, żywotną i przydatną narracją.  

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić 8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić i zignoruj całą resztę

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce 8 kroków do wyższej efektywności. Skup się na tym, co możesz zmienić i zignoruj całą resztę

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej