, ,

Biznes w świecie mobile

Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną
Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Mobilne aplikacje i gry mają to do siebie, że potrafią przyciągnąć ogromną rzeszę fanów i użytkowników, szczególnie, gdy tworzymy coś nieszablonowego, o dobrej użyteczności i funkcjonalności. Jaki jest przepis na sukces? Najlepiej byłoby zapytać o to developerów, którzy mogą pochwalić się milionami pobrań na Appstore. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, dlatego warto sięgnąć po podręcznik Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną.

3 dziewczyny

Autorkami książki są trzy dziewczyny, które znane są w branży od kilku dobrych lat. Specjalizują się one w aplikacjach mobilnych, ich tworzeniu, przystosowaniu do użytkownika, wykorzystaniu ich do celów kulturalnych, biznesowych i innych. Wiedza, którą podają w książce, jest wartościowa przede wszystkim dlatego, że oparta jest na praktyce, a nie na samej teorii. Po podręcznik warto sięgnąć również dlatego, że zawarte w nim informacje są podane w sposób, który zostanie przyswojony nawet przez osoby bez dużej wiedzy z zakresu aplikacji mobilnych. Można powiedzieć, że to taki wstęp do działania i podejmowania decyzji.

Dlaczego warto działać mobilnie?

Autorki od samego początku swojej książki pokazują korzyści płynące z działań mobilnych. Podpierając się statystykami, innymi książkami i raportami pokazują, że doświadczenia klienta w obszarze mobilnym mogą być bardzo niskie, a wielokrotnie doprowadzić mogą do sytuacji, w której użytkownik zrezygnuje z zakupu lub też kontaktu z marką właśnie z tego powodu. Dodatkowo aplikacje pozwalają dużo łatwiej dotrzeć do naszej grupy docelowej, wysłać do niej powiadomienia, oferty, poinformować o promocjach. Dodatkowo dzięki telefonom i tabletom jesteśmy cały czas blisko naszych odbiorców, czy to podczas podróży, czy nawet w ubikacji.

W podręczniku znajdują się informacje, które dla wielu będą podstawową wiedzą. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z rodzajów gestów i możliwości, jakie dają one podczas obsługi telefonu. Warto też przypomnieć o nich developerom, gdyż czasem zbytnio utrudniają oni korzystanie ze swoich apek nowym użytkownikom.

Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie opisane tutaj funkcjonalności lub też zastosowania podparte są przykładami, nazwami aplikacji lub marek, które ją wykorzystują. Dzięki temu możemy podglądnąć je na żywo, zobaczyć, czy opisana funkcja faktycznie działa tak, jak podają autorki. Wspominają one też o rzeczywistości rozszerzonej, o rozwiązaniach wirtualnych, starają się wyjaśnić, czym kierują się użytkownicy, którzy decydują się na pobranie aplikacji i jej użytkowanie.

W dalszej części podręcznika znajdują się informacje o samej budowie aplikacji, jej projektowaniu, użytecznościach, sposobach tworzenia softu itd. Nie ma tu jednak miejsca na developerski żargon, to bardziej podręcznik dla inwestora i menadżera, który pozwoli przygotować koncept, poznać modele biznesowe i sprawdzić, który najbardziej będzie dopasowany do naszego rozwiązania. Wszystkie modele rozpisane są na plusy i minusy, które pokazują mocne i słabe strony wdrożeń. Tutaj także pokazane są sposoby tworzenia apek. Autorki analizują opcję samodzielnej budowy programów lub też zlecenia ich na zewnątrz, umożliwiają zapoznanie się z różnymi sposobami pracy, a także pokazują, jak wygląda rynek SaaS dla takich rozwiązań. Świetnie opisany jest dział przedstawiający serwisy dające możliwość budowania mobilnych rozwiązań samemu. Warto rzucić na tę część okiem. Na koniec jest jeszcze trochę o publikacji własnej aplikacji i kolejnych krokach, jakie należy podjąć, jeśli są one konieczne.

Całość książki Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną ma niewiele ponad 130 stron, ale w dobry sposób pokazuje, jak zacząć i czym się kierować podczas tworzenia własnych programów mobilnych. Pozycja ciekawa, dla początkującego użytkownika.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Biznes w świecie mobile

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Biznes w świecie mobile

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej