Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Doktryna jakościKsiążka Doktryna jakości jest efektem doświadczeń, jakie autor nabył, wdrażając zarządzanie jakością (TQM) w rodzinnej firmie, a także ucząc tej metody w innych firmach i na uczelniach wyższych.

Wiedza konieczna do zarządzania zgodnie z TQM nie jest technicznie trudna, ale jak twierdzi autor jej zaakceptowanie bywa trudne emocjonalnie. Bywa trudne, bo zaraz na samym początku trzeba porzucić wiele przekonań, do których jesteśmy przyzwyczajani niemal od dziecka: że nagrody motywują, że współzawodnictwo jest twórcze, że struktura zarządcza firmy musi być hierarchiczna. Jak mówi Andrzej Jacek Blikle, nie było łatwo, ale było nadzwyczaj ciekawie, bo czasy pionierskie z zasady charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania. Dodaje również, że jego pierwszy nauczyciel TQM, Jim Murray, wyraził zdumienie, że jego pracownicy zgodzili się poświęcić na szkolenie dni wolne od pracy. W Anglii to by nie było możliwe.

Oczywiście na naukach Jima się nie skończyło. Dzięki niemu autor zaczął jeździć do Anglii na coroczne konferencje Brytyjskiego Towarzystwa im. Deminga (twórcy TQM), a zdobywaną tam (również za pośrednictwem wielu znakomitych książek) wiedzę niezwłocznie przekazywał swoim pracownikom prowadząc dla nich wykłady. Materiały do książki rosły, a na wykłady zaczęli przychodzić słuchacze spoza firmy. I tak narodziło się konwersatorium z TQM, które Blikle prowadzi od 1997 roku raz w miesiącu od października do czerwca. Wstęp wolny, a informacje o programie można znaleźć na stronie www.moznainaczej.com.pl.

Andrzej Jacek Blikle – profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki, pracownik PAN i członek Academia Europaea (Europejskiej Akademii Nauk). Prezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Rady Fundacji Centrum im. Adama Smitha oraz ponad dwudziestu innych organizacji. Jest też dyplomowanym mistrzem cukierniczym, a w latach 1990 – 2010 kierował firmą A.Blikle rozwijając ją w tym czasie z jednej cukierni do 15 placówek w Warszawie i 8 w sieci franchisingu poza Warszawą. Dziś jest członkiem jej rady nadzorczej.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Doktryna jakości. Rzecz o skutecznym zarządzaniu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej