Dzielenie tortu

Dzielenie się udziałami w swoim startupie nie jest łatwym zadaniem i może prowadzić do poważnych problemów w przyszłości. Warto więc sięgnąć po książkę Dzielenie tortu i dowiedzieć się, jak to zrobić dobre.

Ważny jest oczywiście pomysł. Jeśli jesteś autorem świetnego pomysłu na firmę, która może podbić świat, albo chociaż uczynić życie przyszłych klientów nieco łatwiejszym, powinieneś wszelkimi siłami dążyć do wcielenia go w życie. Tu pojawia się pytanie, jak to zrobić, gdy konto świeci pustkami. Zawsze możesz wykorzystać do tego mechanizm sprzedawania udziałów w swoim startupie, czyli podzielić tort.

Książka Dzielenie tortu wyjaśnia, w jaki sposób obliczyć właściwą wartość udziałów dla każdej z osób zaangażowanych w powstawanie firmy. Ten wyjątkowy przewodnik zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania trudne, jakie mają początkujący przedsiębiorcy i pomaga im rozpocząć działalność w taki sposób, aby zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu.

Dzięki książce Dzielenie tortu poznamy między innymi techniki wyliczania teoretycznej wartości naszej firmy, metody przypisywania wartości różnym rodzajom wkładów, drogi postępowania w sytuacji, w której założyciel opuszcza firmę, możliwości postępowania z udziałami, gdy trzeba kogoś zwolnić, a także sposoby podejmowania współpracy z księgowymi i prawnikami.

Mike Moyer jest przedsiębiorcą, który zakładał firmy od podstaw, dołączał do istniejących startupów, pomagał innym zakładać firmy, zebrał miliony dolarów kapitału początkowego i uczestniczył w sprzedaży startupów w najróżniejszych branżach. Ukończył zintegrowaną komunikację marketingową na Uniwersytecie Northwestern oraz studia MBA na Uniwersytecie Chicagowskim. Na obu tych uczelniach prowadzi zajęcia z zakresu przedsiębiorczości. Jest także autorem książek How to Make Colleges Want You i Trade Show Samurai.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ciebie również zainteresować

Własna firma krok po kroku. Działaj skutecznie na każdym etapie rozwoju swojego biznesu

Własna firma krok po kroku

Grzegorz Krzemień jest prezesem agencji interaktywnej Golden Submarine i przewodniczącym rady ds. kompetencji DIMAQ. W oparciu o indywidualne doświadczenia napisał książkę „Własna firma krok po kroku. Działaj skutecznie na każdym etapie rozwoju swojego

Czytaj więcej