Mistrzowskie domykanie transakcji. Klucz do zarabiania pieniędzy w sferze profesjonalnej sprzedaży

Mistrzowskie domykanie transakcji. Klucz do zarabiania pieniędzy w sferze profesjonalnej sprzedaży
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

„Mistrzowskie domykanie transakcji. Klucz do zarabiania pieniędzy w sferze profesjonalnej sprzedaży” Briana Tracy jest źródłem wiedzy dla każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie sprzedaży. Tracy, uznawany za jednego z czołowych ekspertów w dziedzinie technik sprzedaży, dostarcza czytelnikowi porad, które mogą odmienić karierę zawodową każdego sprzedawcy. Chcesz sprzedawać skuteczniej?

Czym jest klasyczne zamykanie transakcji?

Zanim przejdziemy do samej książki – warto przypomnieć sobie, czym jest w ogólne zamykanie transakcji. Jest ono kluczowym momentem każdej sprzedaży, wymagającym skupienia, wyczucia i odpowiedniej techniki. Aby skutecznie domknąć sprzedaż, należy przede wszystkim dobrze słuchać klienta, rozumieć jego potrzeby i odpowiadać na jego obiekcje, utrzymując przy tym pozytywną i pewną siebie postawę. Ważne jest, aby prowadzić rozmowę w taki sposób, aby naturalnie doprowadzić do momentu decyzji. 

Należy zadawać otwarte pytania, które skłonią klienta do myślenia oraz używać technik „zakładających sprzedaż”, czyli takich, które zakładają, że transakcja zostanie zakończona, na przykład pytając o preferowaną formę płatności lub termin dostawy. Kiedy zauważysz sygnały gotowości klienta do zakupu, delikatnie, ale zdecydowanie zaproponuj cichy domyk, czyli bezpośrednio zasugeruj podjęcie decyzji, np. „Czy mogę przygotować dla Pana/Pani umowę?”. Pamiętaj, by po zadaniu pytania zamykającego zachować spokój i czekać na odpowiedź klienta, nie przerywając milczenia. Skuteczne zamykanie transakcji wymaga praktyki i dostosowania technik do własnego stylu oraz potrzeb klienta. Tego właśnie uczy Tracy w swojej książce.

Jak sfinalizować transakcje według Tracy’ego?

“Mistrzowskie zamykanie transakcji” jest podzielone na uporządkowane rozdziały. Książka zaczyna się od nauki rozwijania osobowości skutecznego sprzedawcy, przez psychologię finalizowania transakcji, radzenie sobie z obiekcjami klienta, aż po techniki podwajania własnej efektywności i dochodów. Każdy rozdział kończy się ćwiczeniami, co pozwala czytelnikom nie tylko przyswoić teorię, ale i od razu przełożyć ją na praktyczne zastosowanie. Tak, aby podczas wizyty u swojego klienta z branży meblarskiej, elektronicznej, odzieżowej czy HVAC można było domykać transakcje – skutecznie. 

Brian Tracy stawia na holistyczne podejście do sprzedaży, podkreślając znaczenie samorozwoju, pewności siebie, pozytywnego nastawienia, a także empatii i uczciwości w kontaktach z klientami. Tracy udowadnia, że sprzedaż to nie tylko techniki i strategie, ale przede wszystkim relacje międzyludzkie i zdolność do budowania zaufania.

W książce istotne miejsce poświęcone jest również pokonywaniu własnych barier i lęków związanych z finalizowaniem transakcji. Tracy dzieli się własnymi doświadczeniami i historiami sukcesu, które inspirują i motywują do działania. Nie zawsze bowiem udaje się sprzedawcom zachować spokój, opanowanie czy ten nieustający power. Dzięki przykładom wziętym z handlowej praktyki czytelnik może nauczyć się działać nawet w najmniej oczekiwanych momentach.  

Chcesz sprzedawać? Przeczytaj “Mistrzowskie transakcje”

Książka „Mistrzowskie domykanie transakcji” to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną nie tylko zwiększyć swoje umiejętności sprzedażowe, ale również doskonalić się jako osoby i profesjonaliści. 

Skupiając się na ugruntowaniu pozytywnego nastawienia, budowaniu relacji z klientami i systematycznym podejściu do osiągania celów, Brian Tracy uczy sprzedawców, jak przekształcać potencjalne wyzwania w możliwości i zwiększać swoje wyniki sprzedażowe. Jego metody pomogły wielu profesjonalistom przełamać własne bariery, zwiększyć efektywność i w konsekwencji – znacznie poprawić ich osiągnięcia w dziedzinie sprzedaży. Chcesz skutecznie zamykać transakcje? Zapraszamy do lektury!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Mistrzowskie domykanie transakcji. Klucz do zarabiania pieniędzy w sferze profesjonalnej sprzedaży

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Mistrzowskie domykanie transakcji. Klucz do zarabiania pieniędzy w sferze profesjonalnej sprzedaży

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej