Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zastanawialiście się kiedyś czy zbyt dużo kreatywności może zaszkodzić człowiekowi? Odpowiedź znajduje się w książce Scotta Belsky’ego „Realizacja genialnych pomysłów”.

W świeci, który ma ogromną obsesję na punkcie wszelkiej innowacji, bardzo łatwo jest zakochać się w pomysłach. Kreatywność jest czymś oszałamiającym, a nasze społeczeństwo poszło tak daleko, że zaczęło dzielić ludzi na tych, którzy posługują się głównie lewą półkulą mózgu i na tych co posługują się głównie prawą półkulą. Wynika to z radykalnego założenia, że niby człowiek nie jest w stanie efektywnie posługiwać się obiema półkulami jednocześnie, że wspaniali i kreatywni ludzie nie mogą być jednocześnie doskonałymi organizatorami i przywódcami. Na szczęście jest inaczej. Kiedy kreatywne i organizacyjne tendencje zaistnieją razem, następuje rozwój cywilizacji, ponieważ urzeczywistniają się niezwykłe pomysły.

Genialne umysły mają możliwość zmieniania świata, ale tylko wtedy, gdy potrafią pokonać powszechne trudności, takie jak dezorganizacja oraz perfekcjonizm, z którymi musi zmagać się kreatywna psychika. Podczas gdy wielu z nas koncentruje się na generowaniu i poszukiwaniu wspaniałych idei, Scott Belsky pokazuje nam, dlaczego lepiej jest rozwijać zdolność do urzeczywistniania pomysłów — umiejętność, która potrafi przetrwać próbę czasu.

To wstyd, że niezliczone pomysły mające potencjał zmiany naszego życia ― koncepcje pozwalające odkryć nowe leki, modele nowych przedsięwzięć biznesowych, koncepcje dzieł muzycznych, szkice symbolicznych dzieł sztuki ― każdego dnia są wymyślane, a następnie marnowane w rękach kreatywnych geniuszy. Pomysły, które wpływają na rozwój biznesu, nie są wynikiem niezwykle kreatywnego zmysłu, ale mistrzowskiego zarządzania. Właśnie tak, w szaleństwie zamiany pomysłu w rzeczywistość kryje się metoda ― nie jest jedynie tak romantyczna, jak Ci się wydawało.

Scott Belsky to założyciel i dyrektor generalny firmy Behance, której misją jest umacnianie i organizowanie kreatywnego świata. Nadzoruje Behance Network, jedną z najbardziej znanych na świecie platform dla kreatywnych ludzi, którą odwiedzają każdego miesiąca miliony osób. Współpracował z uznanymi firmami z różnych branż, m.in. z Apple, IDEO, Disney, Google, Zappos oraz Miramax. Jest mówcą, pisarzem i przedsiębiorcą oraz zapalonym badaczem metod działania wyjątkowo produktywnych ludzi i zespołów.

Wydawnictwo: Onepress | Data wydania: październik 2011
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Realizacja genialnych pomysłów. Jak sprawić, by nie skończyło się na gadaniu

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej