Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół

Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3

Dobre przywództwo to zespół cech, których nie można zdefiniować w prosty sposób. Najlepsi potrafią odnajdywać się w sytuacjach bez wyjścia, robiąc coś, co jest sprzeczne ze znanymi nam schematami. O takich ludziach pisze Kevin Kruse w swojej książce „Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół”.

Prawdziwy liderzy zabierają głos!

Podczas gdy wiele osób myśli o przywódcach jak o osobach, które ściśle trzymają się pewnych zasad i wartości, autor uważa, że najwięksi przywódcy tak naprawdę nie mają takich zasad i schematów postępowania. Zamiast tego elastycznie dostosowują swoje zachowanie i decyzje do konkretnej sytuacji.

Kruse opiera swoje stwierdzenie na badaniu historii oraz rozmowach z wieloma liderami biznesu. Wskazuje on na to, że nawet jeśli liderzy mają pewne osobiste zasady, którymi się kierują, są oni gotowi je porzucić w imię większego celu. Autor przez trzydzieści lat działał w sferze biznesu, rozwijania firm i organizacji. Ponosił sromotne porażki, gdy jego pierwsze firmy bankrutowały. Odniósł niesamowity sukces, wychowując trójkę wspaniałych dzieci jako samotny ojciec.

Jak być dobrym przywódcą i pracownikiem?

Kruse pokazuje czytelnikowi drogę, w której można kształtować siebie dwojako – zarówno jako potencjalnego przywódcę, który jest w stanie pociągnąć organizację do wielkich rzeczy, jak i … pracownika. Tak! Nauka przywództwa to także świetny sposób dla każdego, kto chce być docenianym pracownikiem spełniającym oczekiwania prezesa, kierownika czy managera.

Koniec z otwartymi drzwiami!

Autor serwuje czytelnikowi konkrety. Już na początku idzie pod prąd, kwestionując jakość i sens tzw. zasady „otwartych drzwi”. Szefowie, szczególnie ostatnimi czasy, chcą, by pracownicy wiedzieli, że można się do nich ze wszystkim zgłosić. Kevin Kruse zwraca uwagę, że takie zachowanie odrywa lidera od ważnych zadań. Ciągły stan rozproszenia to narastająca frustracja. Czy tego właśnie w firmie potrzeba? Nie!

Autor książki „Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół” zdradza jednak sposoby, dzięki którym można zastąpić „otwarte drzwi” czymś nowym, skuteczniejszym i wygodniejszym. W dzisiejszych czasach wielu liderów próbuje znaleźć sposób na to, jak być bardziej wydajnym. Kevin Kruse uważa, że „otwarte drzwi” są przeszkodą w osiągnięciu tego celu. Zamiast tego proponuje nowy sposób na prowadzenie firmy – bez zasad.

Dlaczego Facebook nie ma telefonu?

Książka „Wielcy przywódcy nie mają zasad” jest poświęcona temu, jak można odnieść sukces bez stosowania tradycyjnych metod pracy. Pomysł autora opiera się na tym, aby dać ludziom więcej swobody i umożliwić im samodzielne dostosowanie się do panujących aktualnie warunków. Większość utartych sposobów nie sprawdzi się w świecie wysokiej inflacji, recesji czy braku zainteresowania ludzi usługami i produktami firmy.

Kruse zaskakuje w każdym podrozdziale. Potrafił nawet przekonać mnie do odłożenia smartfona po pracy. Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego Facebook oraz inne wielkie firmy nie podają na stronie numeru telefonu kontaktowego – zrozumiesz to dopiero po lekturze książki „Wielcy przywódcy nie mają zasad”.

W polskiej rzeczywistości, w której brakuje cukru, oleju i odrobiny przyzwoitości, warto zainwestować w tę publikację.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Wielcy przywódcy nie mają zasad. Idź pod prąd, odmień swój biznes i zbuduj profesjonalny zespół

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej