Błękitny umysł

Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!
Błękitny umysł. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Klaudia Pingot to była oficer policji i CBŚ, która postanowiła zmienić ścieżkę zawodową. Efektami tej przemiany dzieli się w „Błękitnym umyśle. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!”. Prześledźmy je wspólnie. 

Błędne przekonania i rola intencji w życiu

Pingot wymienia wyświechtane przekonania, m.in. 1. Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz – pojawia się przesyt wiedzy i paraliż decyzyjny; 2. Człowiek jest racjonalny i potrafi postępować logicznie – wykładnikiem naszych wyborów są emocje; czy 3. Prawda sama się obroni – trzeba sporo trudu, aby „sprzedać” własną prawdę. Czym jest błękitny umysł? Stanem spokoju oraz poczuciem, że zmierzamy w odpowiednim kierunku. Nieoceniona okazuje się tu intuicja – ci z nas posiadający ugruntowane poczucie wartości ufają intuicji. Następnie, autorka porusza kwestię intencji, która różni się od celu tym, że cel można zmierzyć, a działając intencjonalnie postępujemy zgodnie z wewnętrznym kompasem, nie zawsze zamykającym się w ścisłych ramach – przykładem strategii opartej na intencji są osiągnięcia Elona Muska. Ponadto, pracując w intencji szerzenia dobra wespniemy się wyżej niż wtedy, gdy odbębnimy zadania tylko dla pieniędzy. 

Potęga zmian, feedback i samospełniająca się przepowiednia 

Książka „Błękitnym umyśle. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!” zachęca do zmian, do wyjścia poza schemat. Gdy odczuwamy entuzjazm na myśl o zmianie, posłuchajmy go. Przed rozpoczęciem nowego życiowego rozdziału hamuje nas niestety niskie poczucie wartości – sabotujemy osobiste możliwości i mamy do czynienia z samospełniającą się przepowiednią – wpływem błędnych oczekiwań w związku z wydarzeniami na sytuacje. Jeżeli więc sądzimy, że jesteśmy do niczego, świat będzie nas w tym utwierdzał. Chcąc tworzyć korzystną rzeczywistość, musimy wziąć za nią odpowiedzialność. Ważny dla sukcesu jest dobry timing, ale i selekcjonowanie feedbacku – nie każda informacja zwrotna niesie wartość. Aby otrzymać feedback, musimy być na niego przygotowani.         

Składniki sukcesu 

W biznesie twórzmy pole współpracy i traktujmy klienta jak partnera. Jednocześnie, ceńmy nasze umiejętności i ustalajmy adekwatne dla nich stawki. Pragnąc dojść na szczyt, skoncentrujmy się na tworzeniu czegoś wyjątkowego oraz zwiększajmy motywację. Pojmijmy, że naszą rzeczywistością rządzą paradoksy, np. paradoks szczęścia (im bardziej za nim gonimy, tym bardziej się oddala), czy paradoks wrażliwości, słabości i ich nieposkromionej siły. Wyciszajmy także dialogi wewnętrzne oraz wizualizujmy, czyli kreujmy w głowach pożądane obrazy. I – najistotniejsze – odważmy się pokonać strach przed porażką – możemy wtedy wiele zyskać. Publikację wieńczą przemyślenia w kontekście zmian. Wypowiadają się m.in. Roman Polko, były dowódca GROM-u, Agnieszka Koplin, HR dyrektor Volkswagena i Dariusz Piotrowski, dyrektor Della. 

Doskonały poradnik samopoznania 

„Błękitnym umyśle. Myśl na odwrót, działaj na opak, poznaj nieznane!” to mądra i przydatna książka. Dzięki ćwiczeniom opracowanym przez Pingot, dostajemy szansę głębszego poznania naszej osobowości, pragnień oraz motywacji. Materiał ten należy polecić każdemu.     

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Błękitny umysł

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Błękitny umysł

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej