Marketing Premium

Marketing Premium
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
2 / 2

Dominika Trawka to blogerka edukująca odbiorców w dziedzinie branży luksusowej, która odpowiadała również za działania marketingowe w międzynarodowej firmie kosmetycznej. Książka „Marketing Premium” to zestawienie strategii polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, ujęte w ciekawych kategoriach. 

Różne wymiary marketingowej współpracy 

Jako pierwszy aspekt skutecznego marketingu, autorka wymienia kooperacje marek. Czytelnik zapoznaje się m.in. ze współpracą H&M x MOSCHINO, trwającą od 2018 roku. Efektem sojuszu są oryginalne kolekcje i niepowtarzalny klimat. Trawka wspomina także o Hublot x Ferrari – w ramach tej integracji powstała kolekcja Big Bang, zainspirowana samochodami Ferrari. W sekcji artyści i kultura wyróżniona została np. kampania Budnitz Bicycles x Dalek, One of One – rezultatem stał się tu ręcznie malowany rower przez artystę o pseudonimie Dalek, czy Gucci Bloom z artystami – Instagramowe konto Gucci skonstruowane wg idei „The Art Of Beauty”, ukazujące malarski sposób uchwycenia urody. Na przemyślaną promocję składa się storytelling, w którym sprawdziła się Burberry za sprawą trailera The Tale of Thomas Burberry, ujmującego historię założyciela oraz Lacoste w filmie Timeless – udowadniającym, że liczy się ponadczasowa klasyka i elegancja. Słynne marki dają o sobie znać za sprawą Wystaw (np. Dior i Couturier du Rêve, bądź Hermès i Wanderland). Zgrabnym zabiegiem marketingowym jest też mariaż wielkich firm z technologią – wystarczy spojrzeć na Dior Eyes – zestaw, za pomocą którego można się przenieść za kulisy pokazów mody albo z edukacją (po mistrzowsku udźwignęła temat Dr Irena Eris z magazynem Sense of Beauty oraz Poland Sotheby’s International Realty wraz z raportem Luxury Realty Map – pierwszym rankingiem nieruchomości premium i luksusowych w Polsce. Marketing premium to głos w ważnych sprawach, który odważył się zabrać m.in. Johnnie Walker w Keep Walking America, zapraszając w przeddzień wyborów w USA w 2016 roku artystę Rommela Molina do opowiedzenia o jego doświadczeniach w Stanach Zjednoczonych. Wytrawni stratedzy zatrudniają do kampanii takich Ambasadorów, jak Robert Lewandowski (Vistula), lub George Clooney, występujący od 2006 roku w reklamach Nespresso. 

Trendy w marketingu dóbr luksusowych – Dominika Trawka

Opinie ekspertów

Książka przedstawia również wypowiedzi ekspertów – w ich gronie m.in. Joanna Łodygowska z Dr Irena Eris, Aleksandra Jatczak, historyczka mody i sztuki oraz Tomasz Sikora z Instytutu Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu SGH. Dzięki tym i wielu innym osobistościom dowiadujemy się, że ludzie kupują dobra luksusowe zgodnie z motywacją osobistą i społeczną oraz, że megatrendem na rynku dóbr luksusowych jest zrównoważony rozwój. Ich zdaniem, polska świadomość i znajomość luksusu nadal ma się słabo, ale konsumenci kupują znacznie rozważniej niż kiedyś.

Książka dla specjalistów 

Książka „Marketing Premium” przysłuży się błyskotliwym przedsiębiorcom chcącym jeszcze intensywniej promować własne produkty oraz bardziej autentycznie przemówić do obecnych i przyszłych klientów – dla tych czytelników będzie to porywająca lektura.    

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Marketing Premium

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Marketing Premium

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej