Osiągnij wewnętrzną równowagę

Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Brian Tracy i Christina Stein to duet ojciec-córka, specjalizujący się w dziedzinie psychologii. Tracy to jeden z najsłynniejszych coachów oraz autor wielu książek, a Stein jest ekspertką w sferze psychologii klinicznej, psychoterapeutką i doradcą. Wspólnie napisali książkę „Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces”

Wartości a samoocena

W początkowej części rozważań autorzy uwydatniają kluczowość określenia swoich bieżących wartości – stanowią one rdzeń charakteru i osobowości, nadają życiu pęd oraz motywują. Jeśli chodzi o wartości, istotne jest ustalenie ich hierarchii. Brian Tracy i Christina Tracy przestrzegają przed, niszczącym samoocenę, porównywaniem się z innymi. Między samooceną, a wartościami zachodzi ścisły związek – mając jasność w kontekście wartości, od razu czujemy się spokojniejsi i pewniejsi siebie. Ktoś posiadający wewnętrzną równowagę podąża własną ścieżką, a gdy skręci w złą uliczkę, nie waha się z niej zawrócić. 

Prawo Zgodności 

Jeżeli chcemy prowadzić wspaniały żywot, musimy się na to świadomie zdecydować. Kiedy już tak postanowimy, dostrzeżemy Prawo zgodności – świat wewnętrzny zsynchronizuje się z zewnętrznym i zaczną spotykać nas dobre zdarzenia. Aby zostać liderem życia, należy mieć klarowność w: tożsamości zawodowej, rodzinie i w relacjach osobistych, zdrowiu, pieniądzach i inwestycjach. Co jest ważne: 

  1. Wykonanie pierwszego kroku;
  2. Zamiana „spróbuję” na „zrobię to”;
  3. Wizualizacja; 
  4. Eliminacja negatywów;
  5. Stworzenie fascynującej wizji egzystencji. 

Osobisty sukces

Autorzy podkreślają, że wybór wymarzonego zawodu jest nie tylko wskazany, ale i obowiązkowy. Dobra praca to coś, czym lubimy się zajmować, przychodzi nam ona bez trudu, efektywnie i szybko spędzamy w niej czas oraz dostarcza siły i energii. Na pracę składa się również pomaganie rodzinie, wychowywanie dzieci i np. działalność charytatywna. 

Find Your Balance Point Book Interview

Podstawa osobistego sukcesu polega na akceptacji indywidualnej za niego odpowiedzialności. Musimy ustalić, czego pragniemy w aspekcie kariery i zawodu, zdrowia, rodziny, czy zarobków. Rozwijajmy umiejętności przybliżające nas do celu, zastanówmy się, czyjej pomocy potrzebujemy oraz skonstruujmy konkretną strategię. Jednocześnie, Tracy i Stein rekomendują trenowanie skupienia i koncentracji. Nie bójmy się wyzwań, śmiało opuszczajmy strefę komfortu oraz racjonalnie uporządkujmy czekające nas zadania, wiedząc które z nich są najpilniejsze. Ponadto, nie bójmy się przyznać do błędu i zawsze kończmy rozpoczęte inicjatywy. Cztery metody wprowadzania zmian?

  1. Pewne rzeczy róbmy częściej;
  2. Pewne rzadziej;
  3. Podejmujmy nowe przedsięwzięcia; oraz
  4. Rezygnujmy z tych niewiele niewnoszących. 

Pouczająca literacka podróż 

Książka „Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces” to publikacja przeznaczona dla każdego, kto chce wziąć los w swoje ręce i samodzielnie nim kierować. Dzięki szeregowi pożytecznych ćwiczeń zawartych w książce, odbiorca odbywa inspirującą podróż do źródeł samopoznania, która z pewnością pomoże mu w spełnianiu marzeń.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Osiągnij wewnętrzną równowagę

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.