,

Osiągnij wewnętrzną równowagę

Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Brian Tracy i Christina Stein to duet ojciec-córka, specjalizujący się w dziedzinie psychologii. Tracy to jeden z najsłynniejszych coachów oraz autor wielu książek, a Stein jest ekspertką w sferze psychologii klinicznej, psychoterapeutką i doradcą. Wspólnie napisali książkę „Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces”

Wartości a samoocena

W początkowej części rozważań autorzy uwydatniają kluczowość określenia swoich bieżących wartości – stanowią one rdzeń charakteru i osobowości, nadają życiu pęd oraz motywują. Jeśli chodzi o wartości, istotne jest ustalenie ich hierarchii. Brian Tracy i Christina Tracy przestrzegają przed, niszczącym samoocenę, porównywaniem się z innymi. Między samooceną, a wartościami zachodzi ścisły związek – mając jasność w kontekście wartości, od razu czujemy się spokojniejsi i pewniejsi siebie. Ktoś posiadający wewnętrzną równowagę podąża własną ścieżką, a gdy skręci w złą uliczkę, nie waha się z niej zawrócić. 

Prawo Zgodności 

Jeżeli chcemy prowadzić wspaniały żywot, musimy się na to świadomie zdecydować. Kiedy już tak postanowimy, dostrzeżemy Prawo zgodności – świat wewnętrzny zsynchronizuje się z zewnętrznym i zaczną spotykać nas dobre zdarzenia. Aby zostać liderem życia, należy mieć klarowność w: tożsamości zawodowej, rodzinie i w relacjach osobistych, zdrowiu, pieniądzach i inwestycjach. Co jest ważne: 

  1. Wykonanie pierwszego kroku;
  2. Zamiana „spróbuję” na „zrobię to”;
  3. Wizualizacja; 
  4. Eliminacja negatywów;
  5. Stworzenie fascynującej wizji egzystencji. 

Osobisty sukces

Autorzy podkreślają, że wybór wymarzonego zawodu jest nie tylko wskazany, ale i obowiązkowy. Dobra praca to coś, czym lubimy się zajmować, przychodzi nam ona bez trudu, efektywnie i szybko spędzamy w niej czas oraz dostarcza siły i energii. Na pracę składa się również pomaganie rodzinie, wychowywanie dzieci i np. działalność charytatywna. 

Find Your Balance Point Book Interview

Podstawa osobistego sukcesu polega na akceptacji indywidualnej za niego odpowiedzialności. Musimy ustalić, czego pragniemy w aspekcie kariery i zawodu, zdrowia, rodziny, czy zarobków. Rozwijajmy umiejętności przybliżające nas do celu, zastanówmy się, czyjej pomocy potrzebujemy oraz skonstruujmy konkretną strategię. Jednocześnie, Tracy i Stein rekomendują trenowanie skupienia i koncentracji. Nie bójmy się wyzwań, śmiało opuszczajmy strefę komfortu oraz racjonalnie uporządkujmy czekające nas zadania, wiedząc które z nich są najpilniejsze. Ponadto, nie bójmy się przyznać do błędu i zawsze kończmy rozpoczęte inicjatywy. Cztery metody wprowadzania zmian?

  1. Pewne rzeczy róbmy częściej;
  2. Pewne rzadziej;
  3. Podejmujmy nowe przedsięwzięcia; oraz
  4. Rezygnujmy z tych niewiele niewnoszących. 

Pouczająca literacka podróż 

Książka „Osiągnij wewnętrzną równowagę. Wyznacz priorytety, uprość swoje życie i odnieś sukces” to publikacja przeznaczona dla każdego, kto chce wziąć los w swoje ręce i samodzielnie nim kierować. Dzięki szeregowi pożytecznych ćwiczeń zawartych w książce, odbiorca odbywa inspirującą podróż do źródeł samopoznania, która z pewnością pomoże mu w spełnianiu marzeń.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Osiągnij wewnętrzną równowagę

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Osiągnij wewnętrzną równowagę

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej