Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu
Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu
Zapisz

Dziś najtaniej 🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Ewa Wilmanowicz, trenerka wystąpień publicznych oraz specjalistka ds. tworzenia marki osobistej, zaserwowała czytelnikom „Osobistą reputację. Jak budować markę w dobrym stylu”. Do zagadnień poruszanych w książce podchodzi wielowymiarowo. Przyjrzyjmy się jej wskazówkom. 

Wizerunek a reputacja

W obecnych czasach następuje demokratyzacja wizerunku – ważne postaci, firmy, autorytety rejestrują się w mediach społecznościowych i każdy posiada do nich dostęp. Co więcej, dzięki takim portalom, komunikacja stała się mniej formalna. Ponieważ tempo życia wzrasta, a wraz z nim podejmujemy szybsze decyzje, nasze wybory zależą od emocji, które łączymy z daną osobą/usługą/produktem. Reputacja tym różni się od wizerunku, że jest ona autentyczna i musimy samodzielnie ją wypracować. Wizerunek kreujemy sztucznie i ktoś może to zrobić za nas. Kiedy wizerunek wychodzi na pierwszy plan? Podczas pierwszego kontaktu, manewrów na szeroką skalę, w sytuacji braku wspólnego interesu, czy w kryzysie wizerunku. Budując reputację, trzeba sobie uświadomić, że nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich – dążmy zatem do zakończenia toksycznych kontaktów.

Reputacja w relacjach społecznych

Chcąc zadbać o dobrą reputację, skupmy się na interesariuszach – ludziach, na których wpływamy. Interesariuszami jest np. rodzina. Elementami pomagającymi wykształcić reputację rodzinną są: znajomość potrzeb, preferowana ocena i strategia wcielenia tych wniosków w czyn. W interakcjach z najbliższymi warto jednak pamiętać, by nie dać się wykorzystywać. W gronie współpracowników, postawmy jasną granicę między sferą zawodową a prywatną i myślmy o i aktywnie działajmy na rzecz przyjaciół. Obcując z dalszym otoczeniem, nieodmiennie zachowujmy się kulturalnie.    

Jak promować swoją markę osobistą?

Reputacja w biznesie

Dbając o reputację biznesową, kroczmy ścieżką wyznawanych wartości i nagradzajmy ważnych klientów bonusami. Właściwa reputacja biznesowa synchronizuje trzy poziomy oczekiwań: 1. W stosunku do branży; 2. Co do wartości firmy; oraz 3. Wobec nas (nie pozwólmy, by klient domagał się wyłącznie rabatu). Współpracując z partnerami biznesowymi, liczy się obopólna korzyść i zawieranie sojuszy. Pomocni w poprawie reputacji okazują się ambasadorzy i liderzy opinii, w kreatywny sposób szerzący informacje na nasz temat. Jeżeli zależy nam na sprawnym poruszaniu się po arenie biznesowej, wzmacniajmy poczucie własnej wartości – w tym celu systematycznie zastawiajmy się nad naszymi osiągnięciami, kompetencjami, zasobami i powodami do wdzięczności. Troszczmy się o reputację w każdych okolicznościach – spotykając się z rodziną i towarzystwem, odbywając biznesowy meeting, odpowiadając na korespondencję mailową, czy rozmawiając przez telefon. Znaczące firmy z doskonałą reputacją, angażują się też w przemyślane akcje charytatywne, logicznie dopasowane do profilu działalności.

Uniwersalny poradnik

Książka „Osobistą reputację. Jak budować markę w dobrym stylu” to przydatna instrukcja budowy dobrej renomy. Przemyślenia Ewy Wilmanowicz posłużą szerokiej rzeszy czytelników – zarówno tym z nas zajmującym się biznesem, jak i odbiorcom spoza branży.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Osobista reputacja

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Osobista reputacja

guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej