Osobista reputacja

Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Ewa Wilmanowicz, trenerka wystąpień publicznych oraz specjalistka ds. tworzenia marki osobistej, zaserwowała czytelnikom „Osobistą reputację. Jak budować markę w dobrym stylu”. Do zagadnień poruszanych w książce podchodzi wielowymiarowo. Przyjrzyjmy się jej wskazówkom. 

Wizerunek a reputacja

W obecnych czasach następuje demokratyzacja wizerunku – ważne postaci, firmy, autorytety rejestrują się w mediach społecznościowych i każdy posiada do nich dostęp. Co więcej, dzięki takim portalom, komunikacja stała się mniej formalna. Ponieważ tempo życia wzrasta, a wraz z nim podejmujemy szybsze decyzje, nasze wybory zależą od emocji, które łączymy z daną osobą/usługą/produktem. Reputacja tym różni się od wizerunku, że jest ona autentyczna i musimy samodzielnie ją wypracować. Wizerunek kreujemy sztucznie i ktoś może to zrobić za nas. Kiedy wizerunek wychodzi na pierwszy plan? Podczas pierwszego kontaktu, manewrów na szeroką skalę, w sytuacji braku wspólnego interesu, czy w kryzysie wizerunku. Budując reputację, trzeba sobie uświadomić, że nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich – dążmy zatem do zakończenia toksycznych kontaktów.

Reputacja w relacjach społecznych

Chcąc zadbać o dobrą reputację, skupmy się na interesariuszach – ludziach, na których wpływamy. Interesariuszami jest np. rodzina. Elementami pomagającymi wykształcić reputację rodzinną są: znajomość potrzeb, preferowana ocena i strategia wcielenia tych wniosków w czyn. W interakcjach z najbliższymi warto jednak pamiętać, by nie dać się wykorzystywać. W gronie współpracowników, postawmy jasną granicę między sferą zawodową a prywatną i myślmy o i aktywnie działajmy na rzecz przyjaciół. Obcując z dalszym otoczeniem, nieodmiennie zachowujmy się kulturalnie.    

Jak promować swoją markę osobistą?

Reputacja w biznesie

Dbając o reputację biznesową, kroczmy ścieżką wyznawanych wartości i nagradzajmy ważnych klientów bonusami. Właściwa reputacja biznesowa synchronizuje trzy poziomy oczekiwań: 1. W stosunku do branży; 2. Co do wartości firmy; oraz 3. Wobec nas (nie pozwólmy, by klient domagał się wyłącznie rabatu). Współpracując z partnerami biznesowymi, liczy się obopólna korzyść i zawieranie sojuszy. Pomocni w poprawie reputacji okazują się ambasadorzy i liderzy opinii, w kreatywny sposób szerzący informacje na nasz temat. Jeżeli zależy nam na sprawnym poruszaniu się po arenie biznesowej, wzmacniajmy poczucie własnej wartości – w tym celu systematycznie zastawiajmy się nad naszymi osiągnięciami, kompetencjami, zasobami i powodami do wdzięczności. Troszczmy się o reputację w każdych okolicznościach – spotykając się z rodziną i towarzystwem, odbywając biznesowy meeting, odpowiadając na korespondencję mailową, czy rozmawiając przez telefon. Znaczące firmy z doskonałą reputacją, angażują się też w przemyślane akcje charytatywne, logicznie dopasowane do profilu działalności.

Uniwersalny poradnik

Książka „Osobistą reputację. Jak budować markę w dobrym stylu” to przydatna instrukcja budowy dobrej renomy. Przemyślenia Ewy Wilmanowicz posłużą szerokiej rzeszy czytelników – zarówno tym z nas zajmującym się biznesem, jak i odbiorcom spoza branży.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Osobista reputacja

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.