Psychologia w sprzedaży. W jaki sposób prowadzić rozmowę handlową, aby zwiększać szansę na zawarcie umowy

Psychologia w sprzedaży. W jaki sposób prowadzić rozmowę handlową, aby zwiększać szansę na zawarcie umowy
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3

Jak prowadzić rozmowę handlową, aby osiągnąć sukces? Czy jest to w ogóle możliwe, by istniały sposoby gwarantujące wysoką sprzedaż? Tomasz Sędzimir podjął się trudnego zadania – formułuje wskazówki, które maja dać czytelnikom szansę na zwiększenie liczby podpisanych kontraktów. Co więc radzi?

Zanim nawrócisz innych, zacznij od siebie

Aby osiągnąć sukces – nie tylko w sprzedaży – należy zacząć od siebie. Jeśli jesteś uporządkowany emocjonalnie, rozliczyłeś się z przeszłością i panujesz nad swoimi emocjami – to już jesteś na czele wyścigu zwanego życiem. Podpisywanie kontraktów, sprzedawanie garnków, nieruchomości czy interesy na miliony będą dla Ciebie dużo łatwiejsze, gdy skupisz się na celu, a nie innych problemach.

Chaos w sprzedaży równa się koniec

Wiele osób zastanawia się, co rekruterzy mają na myśli, wymagając od przyszłych przedstawicieli handlowych: „dobrej organizacji pracy”. Tomasz Sędzimir wyjaśnia, w jaki sposób można (a nawet należy) organizować swój czas jako handlowiec. Dlaczego musisz wyznaczać swoje priorytety każdego dnia? Wyjaśnia autor w książce „Psychologia w sprzedaży”.

Na czym skupiasz swoją energię, a na czym uwagę? 

Istotna wydaje się sprawa, którą Tomasz Sędzimir podkreśla na samym początku książki. Uwaga i energia stanowią podstawę do bycia dobrym handlowcem. Jeśli swoją energię rozpraszasz na zajęcia, które nie mają nic wspólnego z głównym celem, jakim jest pozyskanie klienta to… możesz przestać pracować jako handlowiec. Skupienie i uważne kierowanie energii na działania przybliżające do osiągnięcia celu sprzedażowego są niezwykle ważne. Takich handlowców w firmach jest mniej niż kilkanaście procent. Należysz do nich?

Eksperymenty, próby i osiągnięte cele

Tomasz Sędzimir w swojej „Psychologii w sprzedaży” prezentuje szereg przykładów, dzięki którym zobaczysz, w jaki sposób warto komunikować się z klientem. Jak pisze Sędzimir: Każdy człowiek komunikuje się ze światem zewnętrznym poprzez pewną strukturę zachowania. Zbudowanie pomostu między Twoimi reakcjami a reakcjami klienta jest więc szczególnie istotnym komponentem każdej rozmowy handlowej.

Ćwiczenia zawarte w książce pozwolą Ci na sprawdzenie, jak tempo mówienia, intonacja wypowiedzi czy ton Twojego głosu wpływają na przebieg rozmowy. Dzięki nim zobaczysz, że dopasowanie się do klienta zdecydowanie ułatwia pracę handlowca. Możesz naśladować słownictwo, odwoływać się do wspólnych pasji czy doświadczeń. Sprawdź, jak możesz osiągać wysokie wyniki w sprzedaży – nawet w czasach kryzysu. 

Aktywne słuchanie kluczem do sukcesu

Tomasz Sędzimir słusznie zauważa, że nie tylko opowieść handlowca jest ważna. Istotne jest również uważne słuchanie pozwalające na poznanie potrzeb oraz zyskanie sympatii potencjalnego klienta. Wspieranie go sposobami prezentowanymi przez autora „Psychologii w sprzedaży” jest kolejnym sposobem na osiągnięcie sukcesu.

„Psychologia w sprzedaży” – Dlaczego warto?

„Psychologia w sprzedaży. W jaki sposób prowadzić rozmowę handlową, aby zwiększać szansę na zawarcie umowy” to książka, która stanowi naprawdę duże wsparcie w trudnych czasach. Jeśli znowu odbijasz się od ściany a Twoja branża zaczyna odczuwać kryzys, to możesz sięgnąć po pomocną dłoń Tomasza Sędzimira. Okazuje się, że nie tylko dobre ceny, dostępność towaru czy najwyższa jakość są ważne. Znaczące są także aspekty psychologiczne, które autor książki prezentuje i tłumaczy na naszym polskim przykładzie. Zdecydowanie warto!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Psychologia w sprzedaży. W jaki sposób prowadzić rozmowę handlową, aby zwiększać szansę na zawarcie umowy

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Psychologia w sprzedaży. W jaki sposób prowadzić rozmowę handlową, aby zwiększać szansę na zawarcie umowy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej